تیتر امروز

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

فرایند رجیستری حذف نمی‌شود

محمدرضا عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از اصلاح فرایند‌های رجیستری منطبق بر شرایط خبر داد.

کد خبر: ۱۰۶۸۶۹
۱۵:۴۱ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۰

حذف رجیستری

دیدارنیوز ـ محمدرضا عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به تصمیم برای حذف رجیستری حضوری از مبادی ورودی، گفت: قرار نیست فرایند‌های رجیستری حذف شود، بلکه بناست در جهت اصلاح و منطبق بر شرایط، اصلاح شود.

عالیان افزود: انجام رجیستری در مبادی قانونی به دلیل اظهار گمرکی با صف و گلایه مسافران روبرو می‌شد. از طرفی به دلیل عدم اطلاع‌رسانی مناسب، برخی از مسافر‌ها بدون اطلاع از رویه‌های رجیستری، از الزام رجیستر شدن در گمرک فرودگاهی مطلع نمی‌شدند. به همین دلیل بنا شده فرایند را به شکلی بررسی کنند تا مسافر بدون صرف وقت، معطلی در صف و انجام تشریفات غیرضروری بتواند از حق خود استفاده کند.

وی در پاسخ به این سوال که با غیرحضوری شدن فرآیند رجیستری، آیا باز هم امکان دور زدن این فرآیند و خرید و فروش پاسپورت تکرار نمی‌شود، بیان کرد: یکی از دغدغه‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا همین موضوع است که بنا شده در کمیسیون تخصصی مورد بحث قرار گیرد. طبیعتا تا جایی که این رویه به نقطه ایده آل خودش برسد، سعی و خطا‌هایی صورت می‌گیرد، اما نهایتا باید به جایی ختم شود که کمترین بروکراسی و گرفتاری برای مردم ایجاد شود. همچنین یکی از مشکلات این روش، الزام رجیستری گوشی‌های دست‌دوم بود که مسافر از خارج همراه خودش می‌آورد که در این رویه، قرار است این مسائل حل شود.

عالیان با تاکید بر اینکه رجیستری یکی‌از موثرترین اقدامات دولتی از ابتدای ورود موبایل طی سال‌های اخیر بوده است، افزود: انجمن واردکنندگان موبایل به‌صورت دائم نظرات کارشناسی خود را به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و گمرک ایران منعکس می‌کند. اگر تمام فرایند‌ها و رویه‌ها به صورت اصولی، سیستماتیک و غیرحضوری انجام شود، از ایجاد فساد و دور زدن قانون جلوگیری می‌کند. به همین منظور کمیته‌ای برای بررسی شرایط تشکیل شده تا سازوکار جدید را مشخص کند و تا آن زمان، چیزی اجرا نمی‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: رجیستری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر