تیتر امروز

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

حکم محکومیت سیف و عراقچی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. برخی از رسانه‌ها با توجه به فقدان عناصر سه‌گانه جرم باید رآی برائت متهمین صادر می‌شد. گزارش حاضر به نقد و بررسی چنین نظراتی پرداخته است.

همه ظرفیت جهادی و انقلابی باید پای نوسازی نظام اجرایی بیاید

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: ظرفیت شناسی جریان انقلابی کشور در شکل گیری دولت جدید باعث می شود جریان نفوذ حذف و یا حداقل قابل کنترل شود و از این پس مردم می توانند طعم شیرین خدمات دولت را حس کنند.

کد خبر: ۱۰۶۸۶۷
۱۵:۳۲ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۰

همه ظرفیت جهادی و انقلابی باید پای نوسازی نظام اجرایی بیاید

دیدارنیوز - اسدالله بادامچیان که در پایان نشست دبیران این حزب ضمن تبریک به اعضای دولت سیزدهم و آقای رئیسی در جلب اعتماد مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همه ظرفیت جهادی و انقلابی باید پای نوسازی نظام اجرایی کشور بیاید.

بادامچیان در ادامه با تقدیر از سفر  رئیسی به خوزستان اظهار داشت: خوزستان کلکسیونی از موارد، اشکالات و مسائل مدیریت قبلی کشور در خدمت رسانی به مردم است که کار از آنجا شروع شده است و به سایر شهرها و استانها تسری می یابد.

وی تاکید کرد: مسوولان نباید به چاه ویل روزمرگی سقوط کنند و گرفتار شدن در مباحث سطحی آنها را از گره گشایی دراز مدت باز می دارد.

بادامچیان تماس مداوم با مردم و به میان مردم رفتن را یک شیوه خوب و درست در حکمرانی توصیف کرد و گفت: گفت وگو با مردم در دیدارهای چهره به چهره از دردها و مشکلات آنها می کاهد و از این بابت باید از آقای رئیسی تقدیر کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین با تشکر از نمایندگان مجلس در بررسی صلاحیت های وزرا گفت: یک هفته بررسی در کمیسیونها و سپس در صحن علنی مجلس حکایت از دقت نظر نمایندگان دارد و بحث های موافق و مخالف نشان داد مجلس در نظارت خود جدی است و مطالبه عمل به وعده ها در راس نگاه نظارتی مجلس قرار خواهد گرفت.

بادامچیان در ادامه با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به دولت آقای رئیسی اظهار داشت: جوان سازی، بازسازی انقلابی و رفتار عقلانی و فکورانه در همه عرصه های مدیریتی، اعتماد مردم را به دولت افزایش می دهد و فاصله دولت- ملت را کاهش و سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد.

وی همچنین با اشاره به موضع رهبر معظم انقلاب درباره دولت کنونی آمریکا در خصوص برجام گفت: ما با یک دولت روباه صفت و گرگ و درنده خو طرف هستیم و اروپایی ها هم دست کمی از آن ندارند.
وی افزود: چون مواضع دولت کنونی آمریکا همان مواضع ترامپ است و هیچ گونه پیشرفتی را در مذاکرات نمی شود پیش بینی کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به تحولات افغانستان اظهار داشت: صحنه امروز افغانستان یک عبرت تاریخی برای غرب زدگان و غرب گرایان است و مردم جهان این روزها شاهد صحنه های دلخراشی در فرودگاه کابل هستند که نتیجه ۲۰ سال مداخله تجاوزکارانه و شکست سیاست های آمریکا را می بینند.

وی خطاب به طالبان و رهبران واقعی مردم افغانستان که در روزهای سخت مبارزه با تجاوز شوروی و نیز تجاوز آمریکا حضور داشتند گفت: امروز مردم افغانستان نیازمند آرامش و فکر کردن به رفاه، توسعه و ترقی کشور هستند.
وی با تاکید بر اینکه باید به خونریزیها خاتمه داد و مشکلات را از طریق گفت وگو حل کرد افزود: دولت جدید افغانستان باید یک زیست انقلابی و اسلامی بدون دخالت قدرتهای خارجی را مدیریت کند و به مردم اطمینان دهد حقوق آنها محفوظ و جان و مال و ناموسشان در امان خواهد بود.

بادامچیان ادامه داد: حکم به رد و قبول طالبان مشکلی را حل نمی کند. باید دید بین آنها و آمریکایی ها در دوحه چه گذشته است و توافقات چه بوده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: آنچه مردم ما انتظار دارند این است که مرزهای امن با افغانستان داشته باشیم، حقوق و امنیت شیعیان و همه فرقه ها در این کشور رعایت شود، مراودات اقتصادی همچنان یرقرار باشد، حق آبه ایران از هیرمند رعایت شود و از همه مهمتر تروریستها در افغانستان به ویژه القاعده و داعش دوباره جان نگیرند.
وی همچنین گفت: ما امیدواریم با هوشمندی که حاکمان فعلی افغانستان تاکنون در تغییر رفتار خود نشان داده اند، حقوق اقوام و مذاهب در ترکیب قدرت جدید دولت افغانستان رعایت شود تا بهانه ای برای مداخله قدرتهای جهانی و منطقه ای به وجود نیاورد.

بادامچیان تصریح کرد: ما بر اساس رهنمود رهبر معظم انقلاب طرفدار ملت افغانستان هستیم و در حمایت از این ملت مظلوم هیچگاه کوتاهی نمی کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره آینه داران آفتاب شهیدان رجایی و باهنر، اندرزگو، عراقی، لاجوردی و دیگر شهدای شهریورماه گفت: خداوند را شاکریم که دولتی سرکار آمده که شبیه ترین دولت پس از انقلاب به دولت شهید رجایی است و امیدواریم آیت الله رئیسی با کمک مردم و تاسی به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، مشکلات کشور را یکی پس از دیگری حل کند و تصویری از کارآمدی نظام اجرایی را به نمایش بگذارد.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر