تیتر امروز

نقش تردید در واقعه عاشورا

نقش تردید در واقعه عاشورا

قیام توابین در کوفه و قیام مردم مدینه "حره" نمونه‌های روشنی از حرکت اعتراضی بی موقع مردمی است که به هنگام وجوب حمایت از امام حسین؛ سکوت کردند و در نهایت با بی تدبیری جان خود را از دست دادند!
یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

واکسیناسیون عشایر استان تهران آغاز شد

فرشید ذبیحی، مدیر امور عشایر استان تهران از آغاز واکسیناسیون عشایر استان تهران خبر داد و گفت: در این طرح به تمامی عشایر بالای ۱۸ سال واکسن تزریق خواهد شد.

کد خبر: ۱۰۶۸۱۶
۱۱:۵۷ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۰

واکسیناسیون عشایر تهران

دیدارنیوز ـ فرشید ذبیحی، مدیر امور عشایر استان تهران در تشریح روند اجرای واکسیناسیون عشایر استان تهران گفت: عشایر استان تهران تا نیمه شهریورماه در مناطق ییلاقی (سردسیر) حضور دارند و پس از آن کوچ پاییزه عشایر از مناطق ییلاقی به مناطق قشلاقی استان آغاز خواهد شد. ۱۴ هزار و ۳۱۵ هزار نفر از عشایر کشور در استان تهران زندگی می‌کنند و بر اساس گزارش مرکز آمار ایران جمعیت عشایر استان در ۴۰ سال گذشته تا حدودی ثابت بوده و دلیل آن هم این است که ظرفیت مراتع جوابگوی جمعیت بیشتر نیست.

به گفته وی، عشایر استان تهران، قشلاق را در جنوب‌شرقی استان و در شهرستان‌های ورامین و پاکدشت و فصل ییلاق را در ارتفاعات البرز و در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه مستقر می‌شوند.

وی افزود: بر همین اساس واکسیناسیون این جامعه تولید کننده، علیه ویروس کرونا در مناطق عشایری استان آغاز شده است. طرح واکسیناسیون عشایر استان تهران با همکاری فرمانداران و دانشگاه‌های علوم پزشکی در شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه و شمیرانات انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هم اکنون عشایر استان تهران در مناطق ییلاقی استان حضور دارند طرح واکسیناسیون در این مناطق آغاز شده است و در این طرح قرار است به تمامی عشایر بالای ۱۸ سال واکسن تزریق شود و تیم‌های مرکز بهداشت با حضور در مناطق عشایر نشین مشغول واکسیناسیون هستند.

وی تاکید کرد: با توجه به اقدامات مناسب بهداشتی در مناطق عشایری در این مدت هیچ یک از جمعیت عشایری استان تهران به کرونا مبتلا نشده اند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر