تیتر امروز

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

دیو کرونا عقب نشینی کرده اما هنوز با قدرت پایداری می‌کند و همچنان ده‌ها نفر در روز قربانی می‌گیرد. همزمان سخن از بازگشایی مدارس است. این بازگشایی اگر مدبرانه نباشد، به تعطیلی زودهنگام خواهد انجامید!

محمد بنا: من روش خودم را دارم/ کاش سوریان سرمربی تیم‌ملی شود

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران پس از مدت‌ها در کنفانس خبری، روبروی خبرنگاران نشست تا در مودر ماجراهای المپیک و مسائل کشتی فرنگی صحبت کند.

کد خبر: ۱۰۶۸۱۵
۱۲:۰۶ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۰

محمد بنا: من روش خودم را دارم/ کاش سوریان سرمربی تیم‌ملی شود

 

دیدارنیوز: محمد بنا در نشست خبری با اصحاب رسانه در رابطه با برنامه‌هایش در تیم ملی کشتی فرنگی برای موفقیت در مسابقات جهانی و چرخه انتخابی تیم ملی اظهاراتی داشت که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*خیلی آدم رسانه‌ای نیستم و این کار را به همکارانم سپرده‌ام.

*فرآیند و چرخه دو مقوله جدا از هم هستند. فرآیند از زمان رسول خادم آمد و چرخه در این فدراسیون و دوره دبیر شکل گرفت. من هم سال‌هاست شرایط خاص خودم را در ارتباط با انتخابی داشتم. فرآیند خادم یک شکل است و چرخه علیرضا دبیر هم یک شکل و من هم شرایط خودم را دارم؛ صد درصد عدالت رعایت شده است.

*الان دو مسئله مطرح هست که یکی اینکه من باید پاسخگوی نتیجه المپیک باشم و دیگری فرآیند انتخاب ملی‌پوشان در جهانی ۲۰۲۱. المپیک که گذشت، سال‌های قبل هم گذشته، امروز مسئله فرایند انتخابی است.

*کرونا را بهانه نمی‌کنم، اما اگر کرونا نبود مسابقات قهرمانی کشور و سایر مسابقات برگزار می‌شد.

*ما قبل و بعد از المپیک دو مسابقه جام تختی برگزار کردیم. یکی در اندیمشک برای نورسلطان و پس از آن چند تورنمنت برگزار شد. مسابقات المپیک هم برگزار شد و حالا رسیدیم به مسابقات جهانی نروژ و نحوه انتخاب نفرات. باید در چند وزن انتخابی برگزار می‌کردیم که وزن به وزن توضیح می‌دهم.

*جام تختی را با حضور تمام مدعیان و هر کسی که هیات کشتی استان‌ها معرفی کرد و سهمیه خواست را اجابت کردیم تا همه در میدان حاضر باشند. نفرات برتر جام تختی و سایر نفرات مد نظر را به جام وهبی امره اعزام کردیم.

*در وزن اول عباس‌پور در جام وهبی امره توانست دادمرز را شکست دهد و نفر اول چرخه شد. نفرات اول جوانان جهان را هم وارد چرخه کردیم و به آن‌ها فرصت حضور در انتخابی را دادیم.

محمد بنا: من روش خودم را دارم/ کاش سوریان سرمربی تیم‌ملی شود

*مهرداد مردانی نفر اول جام تختی شد و محسن‌نژاد هم در قهرمانی آسیا مدال گرفت و هر دو به جام وهبی امره اعزام شدند که مردانی عملکرد بهتری داشت، اما باز هم برای آن‌ها انتخاب گذاشتیم که مردانی برنده شد.

*عملکرد دلخانی بهتر از همه ۶۳ کیلوگرمی‌ها بود و نفر برتر چرخه لقب گرفت. الیاسی در وهبی امره عملکرد خوبی نداشت و حسین اسدی بهتر کشتی گرفت. البته ما رضا گرایی را داریم که مدال طلای المپیک را دارد و نفر منتخب ما در ۶۷ کیلوگرم خواهد بود.

*مختاری هم در وهبی امره بهترین عملکرد را داشت و ارسلان و سایر مدعیان را شکست داد و قهرمان شد و انتخاب شد. در اوکراین کاویانی‌نژاد به گرایی باخت و همین موضوع باعث شد گرایی را انتخاب کنیم. از طرفی در حال حاضر گرایی بهترین ۷۷ کیلوگرمی کشورمان است. می‌گویند محمدعلی گرایی باید در المپیک اول می‌شد، من هم می‌گویم باید اول می‌شد.

*گرمسیری در جام تختی اول شد اما در ادامه نمایش خوبی نداشت و بالاجبار پشتام را انتخاب کردیم. رامین طاهری عملکرد خوبی در مسابقات داخلی داشت و تورنمنت‌های برون مرزی هم بهتر از سایر نفرات ظاهر شد و انتخاب شد.

*فلاح اگر ادعای انتخابی دارد که باید بگویم مهدی بالی از او جلوتر است. از طرفی ساروی امتحانش را پس داده است.

*ما هنوز به آن توان نرسیده‌ایم که در سنگین وزن از سد کایالپ و لوپز بگذریم. میرزازاده در لهستان همه رقبا داخلی و خارجی را شکست داد و از طرفی یوسفی از ناحیه مچ پا آسیب دیده است.

*همه نفرین‌ها برای من؛ عزت و سربلندی کشورم از نفرین‌ها مهم‌تر است.

*نجاتی نمی‌توانست غذا بخورد و بعضی غذاها را بالا می‌آورد. منظورم از بد غذایی این بود که در شرایط خاص نمی‌تواند هر غذایی بخورد.

*گرجستان با تمام سرمایه‌گذاری‌اش در المپیک فقط یک مدال در سنگین وزن، آن‌هم با خوش شانسی گرفت. ترکیه هم یک برنز توسط کایالپ گرفت. قزاق‌ها و ازبک‌ها که اصلا مدال نگرفتند.

*چرا این تیم را با المپیک لندن مقایسه می‌کنید؟ چرا با المپیک پکن مقایسه نمی‌کنید.

*می‌گویند به جوان‌ها میدان بدهید. مگر این تیم پیر است؟ مگر تمام دنیا خوابیده‌اند تا ما برویم و مدال‌ها را بگیریم.

*چرا پنجمی المپیک به چشم‌تان نمی‌آید؟ گرایی باید ژاپن را می‌برد.

محمد بنا: من روش خودم را دارم/ کاش سوریان سرمربی تیم‌ملی شود

*عملکرد کشتی فرنگی را به من نسبت ندهید. من وظیفه‌ام را انجام می‌دهم و سعی می‌کنم بهترین نفرات را انتخاب کنم.

*ما چهار المپیکی در ترکیب تیم داریم. سعی می‌کنیم بهترین نتیجه را بگیریم، اما هیچ چیزی معلوم و مشخص نیست. قول می‌دهم همه کشتی‌گیران تا آخرین نفس بجنگند و روی تشک کم نگذارند.

*به تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی جوانان که نتایج خوبی در رقایت‌های قهرمانی جهان گرفتند، تبریک می‌گویم.

*موفقیت رضا گرایی به خودش و کادرفنی مربوط است، اما شکست‌ها تقصیر من است و من پاسخگو خواهم بود.

*محمدعلی گرایی را برده بودیم تا طلا بگیرد؛ او یک کاپیتان با اخلاق است که تا آخرین نفس جنگید، اما قسمت محمدعلی این بود.

*نمی‌خواهم بهانه بیاورم، اما در مبارزه با لورینچ اشتباه داوری باعث باخت گرایی شد و شاید اگر مجارستانی نبود، نتیجه به نفع گرایی تمام می‌شد.

*سعید عبدولی کشتی‌گیر بزرگی بود و برای همه قابل احترام است. به او گفتم در اردو حضور پیدا کن، اما گفت باید بعد از تمرین به خانه‌ام بروم که این موضوع با قوانین قرنطینه‌ای منافات داشت. با عبدولی و هیچ کشتی‌گیر دیگری مشکلی ندارم، اما بزرگ‌ترین عشق من کشورم و منافع ملی است و هیچ‌کس بالاتر کشورمان نیست.

*نگاه نجاتی المپیکی است و تصمیم گرفته از این به بعد در ۶۷ کیلوگرم کشتی بگیرد.

*درستکار کار بزرگی کرد که در این مقطع زمانی مسئولیت سرمربی‌گری تیم‌ملی را پذیرفت.

تیم‌های ملی را همراهی کنید. به تیم‌های ملی کمک کنید. متاسفانه در فضای مجازی حرف و حدیث‌هایی بیان می‌شود که روحیه‌ها به هم می‌ریزد. ما داریم اذیت می‌شویم.

*اگر درستکار در این جایگاه قرار گرفته است به خواست رییس فدراسیون کشتی بوده است، نه علیرضا دبیری که دوست و رفیق درستکار است.

*برای تیم‌ملی کیسه ندوخته‌ایم و بی‌منت برای کشتی زحمت می‌کشیم. تیم‌ملی که نمی‌تواند چند سرمربی داشته باشد.

*صرفا با یک مسابقه انتخابی نمی‌توانیم ملی‌پوشان را انتخاب کنیم. انتخابی درون اردویی برگزار شد و کشتی‌گیرانی که انتخاب نشدند، اردو را ترک کردند. کشتی‌گیرانی که متوجه می‌شوند انتخاب نشده‌اند، اردو را ترک می‌کنند و ما باید برای جلوگیری از این مشکل، ترفند‌هایی را به کار ببریم.

*برای ما کشتی‌گیرانی که سر وزن قانونی نتایج خوبی می‌گیرند، مهم است و به همین دلیل ده‌بزرگی که در رقابت‌های جوانان جهان مدال طلا گرفت را وارد چرخه انتخابی تیم‌ملی جهت حضور در رقابت‌های جهانی نروژ کردیم.

*باید مربیان سازنده در ساسر کشور دیده شوند و به آن‌ها امکانات و امتیازاتی به خاطر عملکردشان داده شود.

*در کشتی فرنگی مگر از حمید سوریان بالاتر داریم؟ بدون مشورت با سوریان هیچ کاری انجام نمی‌دهم. به سوریان گفته‌ام که آرزو دارم او سرمربی تیم‌ملی شود و من در کنارش مربی تیم‌ملی باشم.

برچسب ها: محمد بنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر