تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

تایید طرح «جهش تولید مسکن» توسط شورای نگهبان

طرح دو‌فوریتی «جهش تولید مسکن» به تایید شورای نگهبان رسید و مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

کد خبر: ۱۰۶۶۶۶
۱۱:۴۱ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۰

طرح جهش تولید مسکن

دیدارنیوز ـ طرح دو‌فوریتی «جهش تولید مسکن» پس از رفت و برگشت بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، سرانجام به تایید شورای نگهبان رسید و مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد.این طرح اولین بار در فروردین ماه به شورای نگهبان ارسال شد و ابهامات و اشکالاتی از سوی این شورا نسبت به طرح مذکور مطرح شد که به دنبال آن، دوباره به مجلس بازگشت.

سپس اصلاحاتی توسط مجلس بر مفاد این طرح اعمال شد و در نهایت در جلسه هفته گذشته شورای نگهبان بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت و این بار به تایید رسید. یکی از مفاد اصلی که در مواد این طرح گنجانده شده، ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی است که این روز‌ها به عنوان یک برنامه کلیدی رئیس‌جمهوری در بخش مسکن مطرح است. از دیگر مفاد شاخص طرح مذکور می‌توان به ایجاد شورای عالی مسکن در بالاترین سطح با ریاست مقام اول اجرایی کشور یعنی شخص رئیس‌جمهوری و حضور چند تن از وزرا اشاره کرد. همچنین بحث ایجاد صندوق ملی مسکن در طرح مذکور گنجانده شده که گفته می‌شود هدف از آن تجمیع و تخصیص منابع مالی قانون جهش تولید مسکن است. همچنین در این طرح بند‌هایی درباره تامین زمین برای مسکن‌سازی و واگذاری اراضی دولتی، تسهیل در تامین مصالح ساختمانی و تسهیل در اموری همچون خدمات ساختمانی از قبیل صدور پروانه و پایان کار گنجانده شده است.

برچسب ها: مسکن ملی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر