تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

گزینه‌های ریاست ساختمان شیشه‌ای میرداماد

بعد از انتخاب وزیر اقتصاد دولت سیزدهم، بازار‌های مالی در انتظار انتصاب رئیس جدید بانک مرکزی است.

کد خبر: ۱۰۶۵۳۲
۱۱:۴۹ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۰

گزینه‌های ریاست بانک مرکزی

دیدارنیوز ـ با تشکیل تیم اقتصادی دولت سیزدهم و تایید وزیر اقتصاد، انتصاب رئیس سازمان برنامه و بودجه و تعیین معاون اقتصادی رئیس جمهور تقریبا ۹۰ درصد تیم اقتصادی دولت تشکیل شده است.

بانک مرکزی که به عنوان مسئولی که نهاد اصلی نظارت بر سیاست‌های پولی و مالی است هنوز با حضور «اکبر کمیجانی» مدیریت می‌شود. همین موضوع تا حدودی در روند بسیاری از مسائل بانکی و مالی تاثیر مستقیم و غیرمستقیم گذاشته است.

حال با نهایی شدن و تایید صلاحیت گزینه وزارت اموراقتصادی و دارایی در دولت سیزدهم؛ وی باید پیشنهاد انتصاب رئیس کل بانک مرکزی را به رئیس جمهور بدهد. این میان احتمال انتصاب چندین نفر به عنوان رئیس کل بانک مرکزی قوت گرفته است.

منابع آگاه سه گزینه اصلی را برای تصدی ریاست بانک مرکزی اعلام می‌کنند که این سه گزینه شامل «علی صالح آبادی»، «محمد هادی زاهدی وفا» و «عبدالله طالبی» هستند. همچنین گمانه زنی‌های رسانه‌ای اسامی «علی طیب نیا» و «محمدرضا فرزین» را نیز به عنوان گزینه‌های احتمالی این تصدی عنوان می‌کنند.

اما گزینه تازه‌ای که به نامزد‌های ریاست کل بانک مرکزی در دولت «سیدابراهیم رئیسی» اضافه شده و به نظر شانس بالایی هم دارد، «غلامرضا سلیمانی» رئیس کل کنونی بیمه مرکزی است.

برچسب ها: بانک مرکزی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر