تیتر امروز

چقدر سرم وارد کشور شده است؟

اعلام مسئولان گمرک ایران از واردات ۴.۹ میلیون یورو سرم تزریقی، از ابتدای واردات در مدت اخیر تا پایان روز گذشته (دوم شهریورماه) حکایت دارد.

کد خبر: ۱۰۶۲۸۳
۱۵:۴۰ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۰

میزان سرم وارداتی

دیدارنیوز ـ به دنبال کمبود سرم تزریقی، طی هفته‌های گذشته واردات این کالا در دستور کار قرار گرفت و از ۱۹ مردادماه اولین محموله‌های سرم از کشور ترکیه و از مرز بازرگان وارد ایران شد.

تازه‌ترین اعلام ارونقی-معاون فنی گمرک ایران- نشان می‌دهد که از ابتدای واردات در مدت اخیر تا پایان روز گذشته (دوم شهریورماه) ۱۶۱ دستگاه کامیون حاوی سرم از مرز بازرگان وارد ایران شده است.

به گفته وی سرم‌های وارداتی از این طریق بیش از ۳.۷ تن وزن به ارزشی بالغ بر ۴.۹ میلیون یورو دارد.

واکنش سازمان اموال تملیکی به ماجرای سرم‌های وارداتی تاریخ گذشته.

اما برای تسریع واردات و ترخیص اقلام دارویی از جمله سرم، چندی پیش گمرک ایران طی بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی ابلاغ کرد که ورود و ترخیص انواع واکسن وارداتی، مواد اولیه دارویی، انواع دارو، ماشین‌آلات و تجهیزات تولید واکسن و هرگونه کالای وارداتی مرتبط با کرونا باید بدون تخلیه در انبار و از پای پرواز یا توسط کامیون حامل این اقلام بدون انجام تشریفات گمرکی و فقط در حد بازرسی اجمالی، ترخیص فوری صورت بگیرد.

البته این دستور با اخذ مجوز یا درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به صورت حمل یکسره و شبانه‌روزی از گمرکات اجرایی مربوطه و با تنظیم صورت جلسه یا صدور حکم حمل یکسره انجام می‌شود.

این در حالی است که دراین مدت نیز واردات سرم به همین ترتیب بوده و بلافاصله بعد از ورود و با تایید مجوز وزارت بهداشت به صورت حمل یکسره و بدون تخلیه از سوی گمرک ترخیص شده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کمبود دارو
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر