تیتر امروز

نقش تردید در واقعه عاشورا

نقش تردید در واقعه عاشورا

قیام توابین در کوفه و قیام مردم مدینه "حره" نمونه‌های روشنی از حرکت اعتراضی بی موقع مردمی است که به هنگام وجوب حمایت از امام حسین؛ سکوت کردند و در نهایت با بی تدبیری جان خود را از دست دادند!
یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

کمیسیون اجتماعی مجلس با عبدالملکی موافق است

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: نظر این کمیسیون نسبت به وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مثبت است.

کد خبر: ۱۰۵۹۱۹
۱۰:۴۱ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۰

کمیسیون اجتماعی

دیدارنیوز - مجید انصاری در جلسه علنی نوبت صبح (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: با توجه به تکلیف قانونی که در ماده ۲۰۲ آیین‌نامه داخلی مجلس برعهده کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی گذاشته‌اند این گزارش براساس بررسی صلاحیت و انطباق مدارک، سوابق و برنامه‌های وزیر پیشنهادی با اسناد بالادستی تهیه شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: معیارهایی نظیر واقع‌گرایی، شفافیت، انسجام، جامعیت، آینده‌نگری در بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی در جلسات متعدد کمیسیون مورد تاکید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: گزارش کمیسیون اجتماعی براساس مباحث مطروحه در جلسات کمیسیون، تبیین برنامه‌های وزیر پیشنهادی، سوالات و ابهامات مطروحه از سوی نمایندگان و پاسخ‌های ارائه شده از سوی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنظیم شده است. به منظور صحت سنجی مدرک تحصیلی دکتر عین‌اللهی از وزارت علوم استعلام شد که مورد تایید قرار گرفت. شفافیت و شایسته گزینی مدیران جوان، ایجاد نظام شایسته گزینی، فساد ستیزی و مقابله با رانت، برکناری مدیران فاقد صلاحیت، تشکیل جلسات ماهانه با مجمع نمایندگان استان‌ها و شورای معاونین استان در مرکز استان جهت حل و فصل مشکلات مناطق، تشکیل ستادی برای انتصاب مدیران وزارتخانه، ایجاد سازوکاری منسجم برای ارزیابی دقیق اشخاص و مدیریت‌ها، هوشمند سازی و ایجاد نظام جامع اطلاعات، راه‌اندازی سامانه اشتغال از جمله محورهای برنامه‌ ایشان بود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: پس از انطباق برنامه‌های ایشان با اسناد بالادستی مشخص شد تا ۳۶ درصد برنامه‌های ایشان منطق با احکام برنامه ششم توسعه و ۵۰ درصد آن همسو با برنامه ششم است و ۱۳ درصد از احکام برنامه ششم در برنامه‌شان ذکر نشده است و معادل یک درصد برنامه‌های ایشان با کل احکام مغایرت دارد.

انصاری در پایان بیان کرد: با عنایت به بررسی‌های انجام شده و جمیع موارد و جلسات برگزار شده کمیسیون اجتماعی با تعهد اجرای کامل برنامه‌ها از سوی وزیر پیشنهادی برنامه‌های ایشان را مثبت ارزیابی می‌کند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کابینه رئیسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر