تیتر امروز

آلودگی آب سد ماملو جدی است؛ کسی تکذیب نکرد!

آلودگی آب سد ماملو جدی است؛ کسی تکذیب نکرد!

شرکت عمران پردیس به عنوان متولی ساخت تصفیه‌خانه شماره ۲ فاضلاب پردیس مدعی است که فقط ۱۰ درصد از فاضلاب مسکن مهر به سد ماملو می‌ریزد، اما مسئولان محیط زیست می‌گویند که نیمی از فاضلاب پردیس وارد...
توریسم سلامت در ترکیه؛ از شفاخانه‌های امپراتوری تا بیمارستان‌های جمهوری
از سعدآباد تا توپکاپی (۳۸) + فایل صوتی

توریسم سلامت در ترکیه؛ از شفاخانه‌های امپراتوری تا بیمارستان‌های جمهوری

توریسم سلامت هم در ترکیه مانند همه شاخه‌های توریسم و البته کل اقتصاد این کشور رشدید سریع و تحسین برانگیز داشته است. رشدی که هم ریشه در سنت تاریخی دارد هم در برنامه‌ریزی جدی و مدرن!

نکونام: افتخار می‌کنم که شاگرد خلف کیروش هستم

جواد نکونام سرمربی موفق تیم فولاد در مصاحبه‌ای تاکید کرد که افتخار می‌کند که شاگرد خلف کارلوس کیروش باشد و از او بسیار آموخته است.

کد خبر: ۱۰۵۱۹۰
۱۰:۱۲ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

نکونام: افتخار می‌کنم که شاگرد خلف کیروش هستم

دیدارنیوز - نکونام می گوید هدفگذاری من این است که هر سال در هر تیمی هستم بهترین عملکرد را برای تیم و هواداران داشته باشم.

جواد نکونام را باید آینده‌دارترین مربی فوتبال ایران دانست؛ مربی جوانی که فقط در سه سال مربیگری، یک تیم را بعد از ۲۴ سال به لیگ برتر برگرداند و یک تیم دیگر را پس از سالها غیبت در آسیا به لیگ قهرمانان رساند و فصل بعد هم فولاد را برای اولین بار قهرمان جام حذفی کرد.

بعد از این سه فصل موفق، فوتبال ایران امیدوار است پس از سالها یک مربی ایرانی درجه یک داشته باشد که سالها حضورش در فوتبال اسپانیا و کار با مربیان بزرگ از او یک مربی وطنی با کیفیت بالا ساخته است.

نکونام در گفت‌وگویی به سؤالات ما درخصوص موفقیت‌های اخیرش پاسخ داده است. این گفت‌وگو قبل از تغییر و تحولات روز گذشته و کناررفتن آذری از مدیریت فولاد انجام شده است.

*در همین مدت کوتاه سه ساله دوران مربیگری‌تان به دستاوردهای خوبی رسیدید. سال اول تیمی را بعد از چند دهه به لیگ برتر آوردید، بعداز آن در سال دوم مربیگری فولاد را بعد از ۹ سال آسیایی کردید و درسال سوم مربیگری‌تان توانستید عنوان قهرمانی حذفی را کسب کنید. در این ارتباط و حاصل عمر مربیگری‌تان تاکنون برایمان بگویید.
واقعیت این است به این چیزها فکر نمی‌کنم. سعی می‌کنم کاری که فکر می‌کنم درست است را انجام دهم. در آینده هم ممکن است هر اتفاقی بیفتد.

قطعا در آینده دوران ناموفق هم خواهم داشت چون در تاریخ فوتبال، شما هیچ مربی را در پیدا نمی‌کنید که همیشه موفق باشد مگر اینکه همیشه بهترین تیمهای یک کشور را در اختیار داشته باشد بنابراین قطعا دوران ناموفق هم خواهم داشت. نکته‌ای که مهم است اینکه باید بتوانم در موفقیت و شکست بهترین تصمیم‌ها را بگیرم و بهترین عملکرد را داشته باشم.

*سال‌ها قبل عادل فردوسی‌پور در مصاحبه‌ای گفته بود یک اپیلسون شک ندارم جواد نکونام مربی بزرگی می‌شود وتا اینجای کار می‌بینیم پیش‌بینی او درست بوده است. خیلی از کارشناسان هم چنین نظری دارند. برنامه شما برای آینده مربیگری چیست؟
عادل همیشه به من لطف داشته است. به قول شما خیلی از دوستان و مربیان این جمله را گفته‌اند. امیدوارم با تلاش، زحمت و پیگیری در فوتبال به نتیجه برسم تا بتوانم به موفقیت برسم. امیدوارم عادل فردوسی‌پور هم خیلی زود به تلویزیون برگردد چون واقعا مردم دوستش دارند.

*بعد از کسب عنوان قهرمانی با فولاد بحث جدایی‌تان از این تیم و پیوستن‌تان به سایر تیم‌ها و حتی استقلال مطرح شد. نظرخودتان چیست؟
بحث تیم دیگری نیست. حتی در زمان مسابقات یکی، دو تیم دیگر می‌خواستند با من صحبت کنند ولی بخاطر قراردادم و تعهدی که به فولاد داشتم هیچ صحبتی با آنها نکردم و تصمیم نداشتم صحبتی کنم بنابراین تا روز آخر حرفی نزدم.

بعد از جام حذفی با یک گزینه صحبت کردم، نظراتم را گفته‌ام و منتظر شنیدن پیشنهاد آنها هستم تا ببینم چه اتفاقی در ادامه می‌افتد. اینکه بخواهم از فولاد بروم در حال حاضر نمی‌دانم. واقعیت این است باید صحبتهایی که انجام داده‌ایم جلو برود تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. منتظر باشگاه فولاد هستم تا صحبتهایی که کرده‌ایم به اعضای هیات مدیره انتقال داده شود و تصمیم‌‌گیری انجام گیرد.

نظرتان در مورد لیگ امسال چیست؟
لیگ امسال بنظرم دو قسمت بود. فاصله بین تیم‌های بالای چه به لحاظ امتیازی چه به لحاظ بازیکنی با تیم‌های پایینی زیاد بود و همین تفاوت‌ فاحشی ایجاد کرد. امسال چند تا تیم خیلی خوب هزینه کردند که فکر می‌کنم کار درستی هم انجام دادند و من به شخصه موافق این موضوع هستم.

وقتی تیمی آسیایی می‌شود اگر بتواند نتیجه بگیرد می‌تواند هزینه‌های یک ساله تیم را برگرداند و هیچ مشکل بدهی هم برای آنها نمی‌ماند. تیم‌هایی هم بودند که هزینه‌های متوسطی انجام دادند که فقط در لیگ و وسط جدول بمانند.

فکر می‌کنید شگفتی لیگ امسال چه بود؟
شگفتی امسال از نظر من لیگ یکی شدن تیم سایپا بود. سایپا با این همه امکانات و بازیکنانی که داشت و سالها در سطح اول لیگ حضور داشت نباید سقوط می‌کرد. نمی‌دانم مشکل کجا بود اما این اتفاق من را سورپرایز کرد.

هدف‌گذری خودتان برای مربیگری در آینده چیست؟
هدفگذاری من این است که هر سال در هر تیمی هستم بهترین عملکرد را برای تیم و هواداران داشته باشم و پیشرفت کنم و جلو بروم. اینکه بخواهم کجا برسم را نمی‌توانم پیش‌بینی کنم. مثل زمان بازی کردن فقط تلاش می‌کنم تا پیشرفت کنم و جلو بروم.

همه شما را شاگرد خلف کی‌روش می‌دانند و تاکید دارند سبک او را پیاده می‌کنید. با این موضوع موافقید؟
شاگرد خلف کی‌روش بودن اگر برایم اتفاق افتاده باشد باعث افتخار من است. کی‌روش یکی از بزرگترین مربیان دنیاست. قطعا از آقای کی‌روش و آقای کاماچو یاد گرفته‌ام همانطور که از آقای مندلیبار یاد گرفته‌ام.

نکاتی که بدردم می‌خورده را کنار هم گذاشته‌ام و سبک خاص خودم را دارم. من حتی از کار سیمٔونه هم الگو گرفته‌ام. جنگجو بودن تیم‌هایش را خیلی دوست دارم.

هنوز هم با کی‌روش در ارتباط هستید و از او مشورت می‌گیرید؟
با کی‌روش در ارتباطم. از او مشورت هم می‌گیرم چون مربی بزرگی است. او تجربه‌های گرانبهایی دارد و در دو سه جا به من خیلی کمک کرده است و من توانسته‌ام موفق شوم.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر