تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...

نامه ابتکار به ظریف

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در دولت دوازدهم از مکاتبه خود با وزیر کشور و خارجه درباره ضرورت رسیدگی به زنان ایرانی دارای همسر افغان، زنان و کودکان پناهنده با توجه به شرایط بحرانی افغانستان خبر داد.

کد خبر: ۱۰۴۶۳۱
۱۳:۲۴ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

نامه ابتکار به ظریف

دیدارنیوز ـ معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: با توجه به شرایط بحرانی ‎افغانستان طی مکاتباتی با وزیر کشور و خارجه نسبت به ضرورت رسیدگی به وضعیت ‎زنان ایرانی دارای همسر افغان و همچنین زنان و کودکان پناهنده تذکر دادم.

معصومه ابتکار در نامه خود به محمد جواد ظریف با اشاره به پیشروی طالبان در شهر‌ها و روستا‌های افغانستان، خواهان تسهیل عزیمت از جمله صدور ویزای زمینی برای زنان ایرانی و فرزندانشان که خواهان ترک آن کشور هستند، شد.

نامه ابتکار به ظریف

ابتکار همچنین در مکاتبه اش با رحمانی فضلی وزیر کشور با اشاره به موج پناهجویان افغان که وارد کشور می‌شوند، تاکید کرد که براساس گزارش‌های واصله، بخشی از آوارگان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند که با توجه به آسیب پذیری‌های فردی و اجتماعی این گروه، لازم است تمهیداتی برای آنان در اردوگاه‌های مرزی در نظر گرفته شود.

وی خواستار استقرار تیم پزشک، ماما و مددکاران اجتماعی زن، توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز زنان و دختران و نیز اقلام مقابله با ویروس کرونا، نظارت بر محل اسکان و جابجایی زنان سرپرست خانوار در میان پناهجویان و بهره گیری از خدمات سازمان‌های غیردولتی فعال در حوزه مهاجرین و زنان برای اعتمادسازی و ارایه خدمات بهینه تخصصی شد.

منبع: ایلنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر