تیتر امروز

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.
آزاد شدن ورود به سکو‌های آزادی
فوتبال گیت (۳۲)

آزاد شدن ورود به سکو‌های آزادی

هفته پنجم لیگ برتر به پایان رسید. هفته ای که باز هم جنجال داوری داشت و تقابل امیر قلعه نویی و فرهاد مجیدی بخش ویژه آن بود.

علت تفاوت آنتی بادی دریافت کنندگان واکسن برکت

مدیرگروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا برکت به بیان توضیحاتی در خصوص علت تفاوت آنتی بادی دریافت کنندگان این واکسن پرداخت.

کد خبر: ۱۰۴۵۶۷
۰۹:۲۷ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

تفاوت آنتی بادی دریافت کنندگان واکسن برکت

دیدارنیوز ـ حامد حسینی در گفتگویی در پاسخ به این سوال که چرا مقدار آنتی‌بادی یکسری از داوطلبان واکسن کووایران برکت که خارج از کارآزمایی تست داده اند، ۱۰۰ است و جواب آزمایش تعدادی دیگر از آن‌ها مقدار یک یا ۲ را نشان می‌دهد؟، گفت: ما باید دو نکته را در مورد داوطلبان این واکسن در نظر بگیریم یک اینکه تمامی دواطلبان ما به غیر افرادی که نوبت واکسیناسیون آن‌ها فرا رسیده و کدشان شکسته شده واقعا نمی‌دانند که در گروه پلاسیبو قرار دارند یا عضو گروهی که به آن‌ها واکسن تزریق شده، هستند.

مدیرگروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا برکت افزود: نکته دوم این است که دواطلبان بعد از دریافت این واکسن تست‌های آنتی‌بادی خاصی را می‌دهند که این آنتی‌بادی‌ها با آنتی‌بادی محافظت کننده در برابر بیماری متفاوت است و از جمله آن‌ها می‌توان به آنتی‌بادی نوترالیزان، ضد RVD و ضد اسپایک اشاره کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن اشاره به اینکه توصیه سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت این است که اشخاص بعد از واکسیناسیون تست آنتی‌بادی ندهند، اما به هر حال افرادی این اقدام را انجام می‌دهند، ادامه داد: یکی از شرکت‌های داخلی که بیشتر کیت‌هایی که در حال حاضر در کشور موجود است، از محصولات آن استفاده می‌کنند، برای یکی از آنتی‌بادی‌ها سقف عدد۱۰۰ و برای دو آنتی‌بادی دیگر ۸۰ را تعیین کرده است و اعداد خارج از این محدوده یعنی زیر ۱/۱ تا ۸۰ یا ۱۰۰ گزارش نمی‌شود.

وی توضیح داد: برای هر کدام از آن‌ها رقمی وجود دارد که هنگامی که مقدار آنتی‌بادی به آن برسد، می‌گوییم پاسخ مطلوب رخ داده که این رقم برای یکی از آن‌ها ۲ونیم، برای دیگری ۱/۱ و برای آن یکی دیگر از آن‌ها ۸ است و افراد در تست خود باید هم به حداقل و هم به سقف مقدار آنتی‌بادی توجه کنند.

منبع: میزان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر