تیتر امروز

ملکیان: نظر برخی علما مبنای دینی و قرآنی ندارد/ خاتمی برای کار سیاسی در جهان سوم مناسب نیست/ به صداقت میرحسین شک ندارم
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت دوم)

ملکیان: نظر برخی علما مبنای دینی و قرآنی ندارد/ خاتمی برای کار سیاسی در جهان سوم مناسب نیست/ به صداقت میرحسین شک ندارم

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر، یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ او در بخش دوم این گفت‌و‌گو به زوایای مختلف ادیان و نظریه‌های مرتبط با آن پرداخت.
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...

چند داوطلب واکسن «کووبرکت» به کرونا مبتلا شدند؟

مدیرکارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: این تفکر که پس از تزریق واکسن کرونا، فرد دیگر به این بیماری مبتلا نمی‌شود، اشتباه است و این مسئله نه تنها درمورد واکسن برکت بلکه درباره تمام واکسن‌ها اعم از فایزر و مدرنا نیز صدق می‌کند.

کد خبر: ۱۰۴۳۲۵
۱۶:۵۱ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

میزان اثربخشی واکسن کوو برکت

دیدارنیوز ـ حامد حسینی، مدیرکارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست خبری امروز با اصحاب رسانه اظهار داشت: در فاز ۱ و ۲ مطالعات واکسن ایرانی برکت در مجموع ۲۰ هزار نفر دو دز واکسن را دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه هیچ واکسنی مصونیت صددرصدی در مقابل ابتلا به کرونا ایجاد نمی‌کند، گفت:در فاز سوم و در اپیدمی کرونای دلتا ۶۰۰ نفر از افراد تحت مطالعه کرونا گرفتند که هنوز نمی‌توان گفت چند نفر واکسن زدند.

مدیر کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های کیفی گزارش‌ها، موارد ضرر و زیان و یا به اصطلاح نامطلوب است؛ به همین دلیل تمامی عوارض ثبت و ضبط می‌شود، حتی اگر خوشایند ما و مجموعه‌های دیگر نباشد.

حسینی در پاسخ به این سوال که آیا افرادی پس از تزریق واکسن برکت نیز به کرونا مبتلا شدند، تصریح کرد: این تفکر که پس از تزریق واکسن کرونا فرد دیگر به این بیماری مبتلا نمی‌شود، اشتباه است و این مسئله نه تنها درمورد واکسن برکت بلکه درباره تمام واکسن‌ها اعم از فایزر و مدرنا نیز صدق می‌کند.

وی درباره میزان ابتلای افراد به کرونا پس از تزریق واکسن برکت، گفت: در مطالعات فاز ۱، یک نفر، در مطالعات فاز دوم، ۱۱ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند که از این ۱۱ نفر، ۶ نفر واکسن و ۵ نفر واکسن‌نما دریافت کرده بودند و در فاز سوم بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند که این ابتلا در اپیدمی با ویروس دلتا رخ داده است.

مدیرکارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان داشت:البته، چون بررسی کد‌های فاز سه آغاز نشده فعلاً نمی‌توان گفت از این تعداد ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفری چند نفر واکسن و چند نفر واکسن نما دریافت کرده بودند.

حسینی با بیان اینکه از بین افرادی که دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند، مورد فوتی مرتبط با واکسن کرونا اصلاً نداشته‌ایم، گفت: با توجه به تغییر رفتار این ویروس باید بگویم که هیچ واکسنی نمی‌تواند از ابتلای صد درصدی به بیماری کرونا پیشگیری کند و فقط می‌توان امیدوار بود که با تزریق واکسن کرونا مرگ و میر کاهش یابد.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی