تیتر امروز

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!
از چشم جهان (۱۴)

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!

در چهاردهمین شماره ستون از چشم جهان حمیدرضا بابایی مقاله‌ای از فارین پلیسی را ترجمه کرده است که دردسرهای احتمالی طالبان برای ایران می‌پردازد. دردسرهایی که ممکن است بزرگ باشد!
سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۸) + فایل صوتی

سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران

هجدهمین شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به سفر هفته آینده اردوغان به نیویورک و مواجه او با جو بایدن اختصاص دارد. رئیس جمهوری که به قدرت رسیدنش یک بدشانسی محض برای اردوغان بود!

جشنواره فیلم سیدنی ۲۰۲۱ باز هم عقب افتاد

ورایتی نوشت: مسئولان جشنواره فیلم سیدنی ۲۰۲۱ اعلام کردند این جشنواره بار دیگر به تعویق می‌افتد و به جای همین ماه، ماه نوامبر برگزار می‌شود.

کد خبر: ۱۰۳۵۹۲
۱۵:۳۴ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

تعویق در جشنواره فیلم سیدنی

دیدارنیوز ـ این تاخیر به دنبال محدودیت‌های تردد در سیدنی به دلیل گسترش ویروس کرونا صورت گرفته است.

شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم سیدنی اعلام کرد با توجه به تمدید زمان محدودیت‌ها، این دوره از ۳ تا ۱۴ نوامبر (۱۲ تا ۲۳ آبان) برگزار می‌شود.

ناسن مودلی مدیر این جشنواره تاکید کرده که در ماه نوامبر به صورت فیزیکی این رویداد برگزار خواهد شد.

برمبنای محدودیت‌های اعمال شده همه مردم به جز موارد ضروری باید در خانه بمانند و این محدودیت به تازگی تا ۲۸ آگوست (یعنی تقریباً به مدت یک ماه دیگر) تمدید شده است. احتمال می‌رود این محدودیت‌ها تا سپتامبر هم ادامه یابد.

این دومین باری است که جشنواره سیدنی امسال به تعویق می‌افتد، زیرا این جشنواره به صورت معمول در ماه ژوئن و پس از برگزاری جشنواره کن برگزار می‌شود و در حالی که هم جشنواره برلین و هم کن امسال با تاخیر برگزار شدند، سیدنی هم این جشنواره را به ۱۸ تا ۲۹ آگوست (۲۷ مرداد تا ۷ شهریور) منتقل کرده بود.

سال گذشته نیز جشنواره سیدنی به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد و به جای آن یک رویداد کوچک‌تر آنلاین شکل گرفت.

این تاخیر می‌تواند بر فیلم‌های منتخب جشنواره تاثیر بگذارد، زیرا قبلاً در ماه گذشته اسامی فیلم‌های حاضر در این جشنواره تعیین شده بود، اما دیگر اکران‌های اولیه در ونیز یا تورنتو می‌تواند حضور آن فیلم‌ها را از فهرست اولین نمایش‌های سیدنی حذف کند.

جشنواره سیدنی امسال مروری بر فیلم‌های عباس کیارستمی را در برنامه دارد و قرار است ۹ فیلم از فیلم‌های این کارگردان فقید در آن نمایش داده شود.

منبع: مهر
برچسب ها: سیدنی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر