تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

کشته شدن ۸ نفر در کشور براثر سیل و صاعقه/ امدادرسانی به ۱۰ هزار نفر در حوادث جوی اخیر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از امدادرسانی به بیش از ۱۰ هزار نفر از شهروندان در ۲۰ استان در حوادث جوی روز‌های اخیر خبر داد.

کد خبر: ۱۰۳۵۲۴
۱۲:۰۷ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

 ۸ کشته براثر سیل و صاعقه

دیدارنیوز ـ مهدی، ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص امدادرسانی در حوادث جوی گفت: ۶۱ شهرستان در ۲۰ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، گلستان، فارس، سیستان و بلوچستان، سمنان، خوزستان، مازندران، هرمزگان، یزد و کردستان در این مدت متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند.

وی افزود: همچنین به ۱۰ هزار و ۵۴۷ نفر از شهروندان امدادرسانی و هزار و ۱۴۴ نفر اسکان اضطراری داده شدند. همچنین در این حوادث جوی ۵۸ نفر از گرفتارشدگان به مناطق امن منتقل شدند. متاسفانه در این حوادث ۷ نفر از شهروندان بر اثر وقوع سیل و یک نفر نیز بر اثر اصابت صاعقه جان خود را از دست دادند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: هزار و ۲۰۷ نفر نیروی جمعیت هلال احمر در قالب ۳۰۸ تیم عملیاتی اقدام به امدادرسانی کردند و ۲۵۰ دستگاه چادر، ۴ هزار و ۷۹۵ تخته پتو، هزار و ۶۰۸ تخته موکت، ۷۸۱۷ کیلوگرم نایلون پوششی، ۸۳۹ بسته غذایی، ۱۱ هزار و ۲۲ قوطی کنسرو، ۲ تن برنج، ۳ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم قند و شکر، ۸۱۴ کیلوگرم روغن و ۹۵۴ کیلوگرم حبوبات بین آسیب دیدگان توزیع کردند.

ولی پور در خصوص مهم‌ترین زمین‌لرزه‌های رخ داده در تاریخ ۸ تا ۱۱ مرداد گفت: در این مدت ۱۷ زمین‌لرزه با قدرت ۲.۸ تا ۳.۷ ریشتر در استان کرمانشاه و شهر خانقین عراق که در نزدیکی مرز‌های ایران قرار دارد، به وقوع پیوست و همچنین در تاریخ ۸ مرداد زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر مرز استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند که خوشبختانه خسارتی در پی نداشتند.

برچسب ها: سیل
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر