تیتر امروز

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

حکم محکومیت سیف و عراقچی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. برخی از رسانه‌ها با توجه به فقدان عناصر سه‌گانه جرم باید رآی برائت متهمین صادر می‌شد. گزارش حاضر به نقد و بررسی چنین نظراتی پرداخته است.
از آدام ساندورسکی تا تدی رینر

تکرار فیل و فنجان المپیک مسکو در توکیو!

با اینکه چند روزی از مسابقات جودو در المپیک توکیو گذشته اما هنوز هیبت و قامت جودوکای فرانسوی در وزن آزاد سوژه رسانه‌هاست و حتی نمونه‌های مشابه در ادوار گذشته را به خاطر می‌آورد.

کد خبر: ۱۰۳۳۹۳
۰۸:۰۰ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

تدی رینر

دیدارنیوز ـ میز المپیک: یکی از جاذبه‌های دائمی بازی‌های المپیک، حضور ورزشکاران غیرعادی و دور از استاندارد‌های معمول از نظر قد و وزن و حتی جنسیت است. تدی رینر جودوکای فرانسوی یکی از همین غیرعادی‌ها در المپیک توکیو بود. با اینکه حضور ورزشکاران بالای ۲ متر در والیبال و بسکتبال عادی و معمولی است، اما در رشته‌ای مثل جودو قطعا حضور یک ورزشکار با ۲.۰۴ متر قد، شگفت‌انگیز است.

تدی ماری رینر، جودوکای فرانسوی که دو مدال طلا از المپیک‌های لندن و ریو به دست آورده، در توکیو نتوانست نوار پیروزی‌هایش را حفظ کند و با شکست مقابل باشایف روس، به مدال برنز رسید. با این اوصاف او از سوژه‌های جذاب عکاس‌ها بود و اختلاف قد و قامتش با جودوکاران هم‌وزن و البته اوزان سبک، توجه زیادی را به خود جلب کرد. البته راه رفتن تدی رینر به همراه مربی‌اش هم نمایش بامزه فیل و فنجان بود.

تدی رینر

نکته جالب این است که قامت بلند تدی رینر در این بازی‌ها، ما را به یاد یک غول دیگر در ادوار گذشته المپیک انداخت. آدام ساندورسکی کشتی‌گیر لهستانی از عجیب‌ترین کشتی‌گیران دنیا به حساب می‌آمد. او با ۲.۱۶ متر قد در وزن فوق‌سنگین مسابقات جهانی و دو المپیک به میدان رفت و یک برنز هم در المپیک ۱۹۸۰ مسکو به دست آورد.

جالب است که به یادماندنی‌تر از مدال برنز ساندورسکی در مسکو، عکسی است که او یان فالاندیس کشتی‌گیر سبک وزن لهستان را بغل کرده و اختلاف قد و قامت این دو نفر، تضاد جالب و شگفت‌انگیزی را به وجود آورد. ساندورسکی حتی یک بار هم با رضا سوخته‌سرایی در مسابقات جهانی کشتی گرفت و به دلاور گرگانی ایران باخت. ساندورسکی و فالاندیس ۳۰ سال بعد همان ژست را در دوران پیرمردی تکرار کردند تا خاطره المپیک ۱۹۸۰ را زنده کنند.  

آدام ساندورسکی فالاندیس

به هر صورت در مسابقات ورزشی که به صورت مبارزه تن به تن برگزار می‌شود گاهی چنین تفاوت‌هایی در قامت ورزشکاران دیده می‌شود و این سوژه هرگز از دست خبرنگاران و عکاسان در نخواهد رفت.

آدام ساندورسکی

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر