تیتر امروز

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...
رحیم‌پور:رابطه با آسیا منهای آمریکا و غرب یک رویاست
«دیپلمات»؛ برنامه هفدهم

رحیم‌پور:رابطه با آسیا منهای آمریکا و غرب یک رویاست

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. ابراهیم رحیم پور، سفیر سابق ایران در هند، اتریش و ایرلند میهمان هفدهمین برنامه دیپلمات بوده...

جنجال ورزشکار زن بریتانیایی در المپیک بر سر شورت ورزشی کوتاه!

اولیویا برین، مدال‌آور مسابقات جهانی و پارالمپیک اعتراض شدیدی کرده که چرا یکی از مسئولان مسابقات قهرمانی انگلستان به او گفته شورت ورزشی‌اش کوتاه است و باید یک شورت “مناسب‌تر” بپوشد.

کد خبر: ۱۰۱۸۸۸
۱۶:۱۱ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

شورت بدن نما المپیک توکیو

دیدارنیوز: مسابقات پارالمپیک از مسابقات مهم است. مسابقات پارالمپیک توکیو در راه است. حواشی پیرامون مسابقات پارالمپیک توکیو هم وجود دارد. یکی از این اتفاقات پیرامون ورزشکار بریتانیایی به نام اولیویا برین است که عازم مسابقات پارالمپیک توکیو است.

به گزارش روزنو، اولیویا برین، مدال‌آور مسابقات جهانی و مسابقات پارالمپیک توکیو اعتراض شدید کرده که چرا یکی از مسئولان مسابقات قهرمانی انگلستان به او گفته شورت ورزشی‌اش کوتاه است و باید یک شورت “مناسب‌تر” بپوشد.


بیشتر بخوانید: دوپینگ دلیل خداحافظی جلال حسینی از فوتبال


خانم برین، ورزشکار ۲۴ ساله، می‌گوید آخر هفته در مسابقات قهرمانی یکی از مسئولان به او گفته شورتش “بیش از اندازه کوتاه و بدن‌نما” است.

ورزشکار دوی سرعت و پرش طول گفته برای این به موضوع اعتراض علنی کرده که چنین اتفاقی برای دیگران نیفتد.

“این کار من را بسیار عصبانی کرد. کاری که خیلی غلط است. می‌دانید که آن‌ها اجازه ندارند نظر بدهند که چه چیزی می‌توانید و چه چیزی نباید بپوشیم. “

اولیویا برین در سال ۲۰۱۵ برنده مدال طلای مسابقات جهانی دوی ۴۰۰ متر شده و در سال ۲۰۱۷ هم مدال طلای پرش طول را گرفته است. در تمام آن مسابقات خانم برین با همین شورت در مسابقات شرکت کرده است.

“این شورت مثل یک مایوی فاق‌بلند است. من ۹ سال است همین مدل شورت را می‌پوشم؛ و هیچ مساله‌ای هم نداشته‌ام. ما باید چیزی بپوشیم که با آن راحت هستیم. “

او گفته است “باید تا جایی که می‌شود در مسابقه لباس سبک بپوشیم که احساس سنگینی نکنیم و با آن راحت باشیم. “

اولیویا برین در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن مدال برنز گرفته بود.

خانم برین در اینستاگرامش از حمایت‌کنندگانش تشکر کرده و گفته نمی‌دانسته این موضوع چقدر فراگیر است.

او برای رادیو توضیح داده که این اتفاق بعد از مسابقه پرش طول در شهر بدفورد برای او افتاده: “تازه مسابقه را تمام کرده بودند و داشتم از مسئولان برای کمک و حمایتشان تشکر می‌کردم که یکی از مسئولان که زن بود جلو آمد و پرسید ‘می‌توانم با تو حرف بزنم؟ ‘و گفتم بله مشکل چیه؟ او گفت که فکر می‌کند چیزی که من پوشیده‌ام به شدت کوتاه است و بدنم را نشان می‌دهد؛ و باید به فکر خرید یک چیز دیگر باشم. نمی‌دانستم چه جوابی بدهم و زبانم بند آمده بود. اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که ‘داری شوخی می‌کنی؟ ‘”

اولیویا برین عقیده دارد که ورزشکاران مرد با چنین انتقاد‌هایی مواجه نیستند. او بعد از نوشتن نظرش در توییتر و اعلام این خبر با زنان ورزشکار زیادی مواجه شده که چنین تجربه‌ای داشته‌اند.

خانم برین می‌گوید از گستردگی این طرز تفکر خبر نداشته و از اینستاگرام و توییترش تجربه‌های مشابه را خوانده است و فکر می‌کند این رویه غلط باید تغییر کند.

او گفته قضیه را تا جایی که بتواند دنبال می‌کند و می‌خواهد با اطلاع‌رسانی وضعیت ورزش زنان را عوض کند.

یکی از سخنگویان فدراسیون قهرمانی انگلستان گفته که از موضوع اطلاع دارند و به طور فوری پیگیر قضیه هستند. او گفته تمام ورزشکاران باید از شرکت در مسابقات احساس راحتی کنند.

منبع: رکنا
برچسب ها: المپیک توکیو
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
0
0
بنده خدا اگر ولش کنن بدون چیزی مسابقه میدهد
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر