تیتر امروز

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...
۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟
امروز ۳۱ شهریور است

۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟

قرار بود که تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دز واکسن برکت تحویل داده شود. وعده‌ای که به آن وفا نشد. این گزارش نگاهی دارد به سیل وعده‌ها در مورد تولید انبوه واکسن داخلی. هزار وعده خوبان که یکی وفا نکرد!

مقاوم سازی ۲۰۰ هزار مسکن روستایی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از مقاوم سازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر بیشتر واحد‌های روستایی استان بی دوام هستند.

کد خبر: ۱۰۱۸۷۶
۱۵:۳۴ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

مقاوم سازی مسکن روستایی

دیدارنیوز ـ محمود بدلی با بیان اینکه بیش از ۲۸۵ هزار واحد مسکونی روستایی در استان وجود دارد که ۷۰ درصد این واحد‌ها کم دوام در برابر حوادث و بلایایی، چون سیل و زلزله هستند، افزود: سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستا‌های استان با استفاده از تسهیلات و نظارت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مقاوم سازی شود که امسال سهم استان آذربایجان از این میزان ۱۳ هزار واحد است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲ میلیون واحد مسکن روستایی در کشور مقاوم‌سازی شده که ۸۸ هزار واحد آن متعلق به آذربایجان غربی است، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در صورت مشارکت مردم تا سال ۱۴۰۵ حدود ۷۰ درصد مساکن روستایی آذربایجان غربی مقاوم سازی شود.

بدلی با تاکید بر اینکه هیچ گونه محدودیت اعتباری در پرداخت تسهیلات مقاوم سازی منازل روستایی در استان وجود ندارد، اضافه کرد: امسال یک هزار و۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای مقاوم سازی واحد‌های مسکونی روستایی در آذربایجان غربی اختصاص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: تسهیلات بانکی برای مقاوم سازی هر واحد مسکن روستایی از ۵۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد ریال و مدت بازپرداخت این تسهیلات از ۱۵ سال به ۲۰ سال افزایش یافته است.

بدلی گفت: تاکنون در آذربایجان غربی ۱۰۵ هزار و ۷۰۰ نفر به بنیاد مسکن مراجعه و تشکیل پرونده داده‌اند که بیش از ۹۷ هزار نفر به بانک‌های عامل معرفی شده و حدود ۹۵ هزار و ۵۰۰ نفر با اتمام عقد قرارداد، فعالیت خود را شروع کرده و عملیات مقاوم سازی ۸۸ هزار واحد روستایی به پایان رسیده است.

بدلی در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح هادی نیز عنوان کرد: برای اجرای طرح‌های هادی در این استان یک هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است و تاکنون نیز در ۳۳ درصد از روستا‌های استان طرح هادی اجرا شده است.

وی گفت: در حال حاضر برای ۲ هزار و ۱۲۳ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان شامل ۹۸ درصد از روستا‌های آذربایجان غربی نیز مطالعات طرح هادی تهیه شده و آماده اجراست که با توجه به وضعیت بودجه و اعتبار اختصاص یافته به مقام اجرا خواهد رسید.

بدلی با اشاره به اینکه ۱۸۰ هزار فقره سند برای روستا‌های بالای ۲۰ خانوار صادر شده است؛ اظهار کرد: ۴۱ هزار واحد مسکونی در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر نیز سند دار شده‌اند تا تعداد واحد‌های مسکونی در روستا‌های بالای ۲۰ خانوار و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر به ۲۲۱ هزار واحد برسد.

برچسب ها: قیمت مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر