تیتر امروز

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!
از چشم جهان (۱۴)

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!

در چهاردهمین شماره ستون از چشم جهان حمیدرضا بابایی مقاله‌ای از فارین پلیسی را ترجمه کرده است که دردسرهای احتمالی طالبان برای ایران می‌پردازد. دردسرهایی که ممکن است بزرگ باشد!
سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۸) + فایل صوتی

سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران

هجدهمین شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به سفر هفته آینده اردوغان به نیویورک و مواجه او با جو بایدن اختصاص دارد. رئیس جمهوری که به قدرت رسیدنش یک بدشانسی محض برای اردوغان بود!

تامین خوراک دام رایگان برای مناطق دارای تنش آبی در خوزستان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز می‌گوید: خوراک موردنیاز دام در مناطق دارای تنش آبی این استان به صورت رایگان و با حمایت دولت و وزارت جهاد کشاورزی اختصاص خواهد یافت.

کد خبر: ۱۰۱۸۴۰
۱۴:۰۶ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

خوزستان و تامین خوراک دام رایگان

دیدارنیوز ـ به نقل از اتاق ایران، شهلا عموری گفت: با همکاری مشترکی که از سوی انجمن کارخانجات تولید خوراک دام استان و سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در حال انجام است، به‌زودی نیاز دام‌های مناطق دارای تنش آبی این استان به علوفه برطرف می‌شود.

وی اظهار کرد: تاکنون سه کارخانه تولید خوراک دام در استان فعالیت تولیدی خود را به جهت تأمین علوفه و خوراک موردنیاز دام در مناطق دارای تنش آبی استان متمرکز کرده‌اند.

عموری افزود: طی برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود که به صورت مستمر خوراک موردنیاز دام‌های سبک و سنگین در مناطق دارای تنش آبی استان تولید شود.

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان همچنین برای تسریع در تولید خوراک دام در کارخانجات، ترخیص و بارگیری نهاده‌های دامی از بندر امام خمینی (ره) ضروری است، گفت: در صورتی که مواد اولیه تولید این نوع خوراک با سرعت بیشتری ترخیص شود، فعالیت مربوط به اختصاص خوراک به دامداران بهبود خواهد یافت.

وی افزود: خوراک موردنیاز دام در مناطق دارای تنش آبی استان به صورت رایگان و با حمایت دولت و وزارت جهاد کشاورزی اختصاص خواهد یافت.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز ادامه داد: تلاش می‌شود که امکان تحویل خوراک دام از طریق مراکز عاملی که سازمان جهاد کشاورزی خوزستان معرفی خواهد کرد به دامداران فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای اختصاص میزان موردنیاز خوراک دارم توسط سازمان جهاد کشاورزی استان و انجمن کارخانجات تولید خوراک دام همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، صندوق خسارت کشاورزی موظف شده که تا ۹۰ درصد پایه بیمه را به عنوان خسارت دام‌های تلف شده، علوفه، نیاز‌های دامی و کشاورزی پرداخت کند.

تاکنون ۶۰ درصد از ۱۱ هزار ۱۵۰ میلیارد ریال تعیین شده هیات دولت، مصوب ۲۸ تیرماه سال جاری، به دستگاه‌های اجرایی خوزستان اختصاص یافته است که بخشی از آن مربوط تأمین علوفه و همچنین آب شرب دام در مناطق دارای تنش آبی است.

برچسب ها: خوراک دام
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر