تیتر امروز

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.
سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

مذاکرات برای احیای برجام در دولت رئیسی ادامه می‌یابد. رحمن قهرمان‌پور تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد سرنوشت برجام می‌گوید ایران و آمریکا هر خواهان توافق هستند اما رسیدن به توافق تنها با با خواست...

چمران: خط ۱۰ متروی تهران در حد کلنگ‌زنی است

منتخب شورای ششم تهران گفت: خط ٦ و ٧ مترو پایتخت باید در شورای ششم تکمیل شود.

کد خبر: ۱۰۱۵۰۳
۱۰:۵۱ - ۳۰ تير ۱۴۰۰

چمران: خط ۱۰ متروی تهران در حد کلنگ‌زنی است

دیدارنیوز ـ مهدی چمران منتخب شورای ششم تهران با حضور در برنامه تهران ٢٠ شبکه پنج سیما اظهار کرد: ما حدود ٤١ نام را پیشنهاد دادیم که بر روی آن‌ها بحث کردیم و نمره دادیم و بعد براساس آن‌ها هر فردی ١٠ نفر مشخص خودش را انتخاب کرد که در نهایت به عدد ثابتی رسیدیم البته برخی عزیزان در دولت می‌خواهند مسئولیت بگیرند و در طول مسیر انصراف دادند.

وی افزود: به این لیست فرصت دادیم که برنامه‌های خودِ را تعیین و ارائه کنند و پرسش و پاسخ اتجام شود همچنین این برنامه هفته آینده اجرائی خواهد شد و بعد از رای گیری به یک نفر می‌رسیم. ١٤ مرداد پایان کار این دوره است، ١٦ یا ١٧ شورای شهر تشکیل می‌شود، انشالله جلسه دوم به بحث شهردار خواهیم پرداخت.

منتخب شورای ششم تهران افزود: ما در حمل و نقل عمومی در گذشته، کار خوبی را ارائه دادیم، اما مقداری از آن باقی ماند، برای مثال خط ٦/٧ مترو در این دوره تنها نیمی از این باقی مانده آن انجام شد، این ٢ خط باید در شورای ششم تکمیل شود، برخی بزرگراه‌ها همچون؛ یادگار امام تمام نشده که باید در این دوره ششم به آن توجه کنیم.

چمران تصریح کرد: این طرح فعلی مترو، خیلی قدیمی است و کافی هم نیست، خط ١٠ مترو اصلا پیشرفت نکرده است، البته پیمانکار کار خودِ را شروع کرده و تنها در حد کلنگ زنی است، مترو تهران در حال حاضر به هزار واگن دیگر نیاز دارد تا بتواند مفید کار کند تا فاصله حرکت قطار‌ها هم کاهش پیدا کند.

وی بیان کرد: واگن وارد کردن نیاز به زمان و منابع مالی دارد، دولت حتی در دوره ما هم سهم خودش را در این زمینه درست پرداخت نمی‌کرد، همچنین بدهی شهرداری تهران در حال حاضر ٦٦ هزار میلیارد تومان است.
منتخب شورای ششم گفت: پروژه بزرگراه یادگار امام برای ما بسیار مهم است و پیش بینی ما اجرای این پروژه به صورت ٢ طبقه است که امیدواریم به سرانجام برسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: