تیتر امروز

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...

آغاز فعالیت قرارگاه سرعت در پلیس راهور

جانشین پلیس راهور پایتخت از ارسال پیامک تخلف رانندگی برای ۲۷۰۰ راننده در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

کد خبر: ۱۰۱۰۴۹
۱۳:۱۵ - ۲۷ تير ۱۴۰۰

آغاز فعالیت قرارگاه سرعت در پلیس راهور

دیدارنیوز ـ سرهنگ ابوالفضل موسوی پور جانشین پلیس راهور پایتخت در برنامه تلویزیونی «شهر امن» از ادامه فعالیت قرارگاه کنترل سرعت در شهر تهران خبر داد و اظهار داشت:برای ۲۷۳۵ راننده پرسرعت در سه ماهه سال جاری پیامک ارسال شده است.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ ضمن بیان ضرورت کار قرارگاه سرعت در شهر تهران اظهار داشت: با پیگیری‌هایی که صورت پذیرفت امسال نیز مجدداً قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور تهران بزرگ کار خود را ادامه داده و همکاران بنده در مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ مسئولیت این کار را برعهده داشته و زیر نظر مستقیم رییس قرارگاه سرعت فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

وی تصریح کرد: قانون‌گذار سرعت را به سه بخش تقسیم کرده است که بخشی از سرعت‌ها تا ۳۰ کیلومتر بیشتر از حد مجاز، بخش دیگری ۳۰ کیلومتر تا ۵۰ کیلومتر بالاتر از حد مجاز و بخش سوم نیز سرعت‌های بالاتر از ۵۰ کیلوتر در ساعت لحاظ می‌شوند.

وی با بیان اینکه قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور تهران بزرگ سرعت‌های بالاتر از ۵۰ کیلومتر در ساعت را مورد بررسی و کنترل قرار می‌دهد تصریح کرد: در شب دوربین‌ها سرعت‌ها را ثبت کرده و فردای همان روز همکاران بنده سرعت‌ها را رصد کرده و آنها‌هایی را که بیش از ۵۰ کیلومتر از سرعت مقرره باشند از طریق سامانه ثبت کرده و برای مالکین خودرو‌ها پیامک ارسال می‌شود.

وی گفت: در دفعه اول و دوم تخلف، حضور راننده در پلیس راهور و توجیه و آموزش و اعمال قانون و پرداخت جرایم در دستور است؛ اما اگر این تخلفات به بار سوم برسد برابرماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی اخلال در نظم محسوب شده و پرونده تحویل مقامات قضایی می‌شود.

جانشین پلیس راهور پایتخت اشاره به این مطلب که برای ۲۷۳۵ راننده در سه ماهه سال جاری پیامک ارسال شده‌است اظهار امیدواری کرد که با احترام به قانون و کاهش سرعت توسط رانندگان شاهد حوادث تلخ در سطح معابر شهر تهران نباشیم.

منبع: فارس
برچسب ها: پلیس راهور
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر