تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!
کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان
از سعدآباد تا توپکاپی ۱۰ + فایل صوتی

کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان

از «سعدآباد تا توپکاپی» عنوان ستون رضا قنبری روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل ترکیه در دیدار است؛ که به سیاست و جامعه ترکیه، مشترکات فرهنگی ایران و ترکیه و روابط پر پیچ و خم آن‌ها می‌پردازد. دهمین...
معاون درمان وزارت بهداشت

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: روند ابتلا به کرونا در تهران رو به افزایش است با این حال با مشکل کمبود تخت مواجه نیستیم.

کد خبر: ۱۰۰۹۸۷
۱۰:۲۷ - ۲۷ تير ۱۴۰۰

افزایش بیماران مبتلا به کرونای دلتا در هرمزگان

دیدارنیوز ـ قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به بروز پیک پنجم در جنوب کشور اظهار کرد: روند افزایش شمار مبتلایان به کرونا با واریانت دلتا در استان سیستان و بلوچستان متوقف شده و رو به کاهش است.

او افزود:، اما شرایط استان هرمزگان متفاوت با سیستان و بلوچستان است؛ شمار مبتلایان به بیماری کرونا در این استان با واریانت دلتا رو به افزایش است. در استان مازندران نیز هنوز مواد ابتلا و بستری‌ها رو به افزایش است.

معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: متاسفانه در استان هرمزگان دستورالعمل‌های بهداشتی به طور دقیق رعایت نمی‌شود و به همین دلیل شرایط بیماری کرونا در هرمزگان کمی متفاوت با سیستان و بلوچستان است. مردم سختی‌ها را تحمل کنند و امیدوارم این مدت نیز شیوه نامه‌ها را بهتر از گذشته رعایت کنند.

جان بابایی ادامه داد: خوشبختانه واکسیناسیون افراد بالای ۵۰ سال در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان آغاز شده است و امیدواریم به زودی واکسیناسیون افراد در این مناطق به سمت ۴۰ سال برود تا میزان موارد ابتلا و حتی مرگ و میر کاهش یابد.

او تصریح کرد: در حال حاضر یک بیمارستان ۳۲۰ تخت‌خوابی در شهر زاهدان و یک مرکز درمانی ۲۲۰ تخت خوابی با تمام امکانات در شهر سراوان داریم که تعداد کمی بیمار در این بیمارستان‌ها بستری هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند ابتلا به کرونا در تهران رو به افزایش است، گفت: با شروع پیک جدید بیماری، سریعا بخش‌های غیر اورژانسی برای بیماران کرونایی آماده می‌شوند. البته خوشبختانه در تهران با مشکل کمبود تخت مواجه نیستیم.

برچسب ها: کرونای هندی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: