تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

چه تعداد کمبود مسکن در کشور وجود دارد؟

دبیرکل انجمن انبوه سازان مسکن از کمبود پنج میلیون مسکن به دلیل عدم توجه دولت‌های یازدهم و دوازدهم به این حوزه خبر داد و اظهار کرد: این بی توجهی شرایط بحرانی را برای مسکن کشور رقم زده است.

کد خبر: ۱۰۰۷۱۳
۱۳:۰۰ - ۲۵ تير ۱۴۰۰

 کمبود مسکن در کشور

دیدارنیوز ـ فرشید پورحاجت با بیان اینکه اولویت دولت سیزدهم باید احیای وزارت مسکن و شهرسازی باشد، گفت: در چند سال گذشته وزارت راه و شهرسازی صلابت گذشته برای مدیریت در حوزه مسکن و شهرسازی نداشته است و به همین جهت دولت آینده باید این وزارتخانه را احیا کند.

وی از تعارض منافع در حوزه خدمات مهندسی به عنوان یکی از چالش‌های موجود در حوزه مسکن یاد کرد و افزود: متاسفانه مسئله مهندسین مورد بی توجهی قرار گرفته است و خیل عظیمی از جامعه مهندسین در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند.

تقویت قدرت خرید مردم در بخش مسکن ضروری است

دبیرکل انجمن انبوه سازان مسکن کشور در گفتگو با رادیو گفتگو در تشریح اولویت‌های دولت آینده در خصوص مسکن بیان کرد: تقویت قدرت خرید مردم در بخش مسکن مسئله‌ای ضروری است. البته این موضوع وابستگی زیادی به شرایط تولید مسکن در کشور دارد، زیرا متاسفانه امروز با انواع مافیا در حوزه مصالح ساختمانی روبرو هستیم که از هیچ قاعده و قانونی تبعیت نمی‌کنند. متأسفانه نهاد‌های نظارتی نیز نتوانستند اقدامات مثبتی در زمینه جلوگیری از فعالیت و اثر گذاری مافیای حوزه مسکن داشته باشند.

وی افزود: وجود یک وزارتخانه مسکن و شهرسازی قوی و همچنین دستگاه‌های نظارتی و البته برنامه ریزی منسجم برای تولید مسکن جهت عبور از بحران موجود در این بخش واجب و ضروری است، به خصوص آنکه ایران یک کشور جوان نیز محسوب می‌شود. حدود ۱۰ میلیون جوان به سن ازدواج رسیده اند و ضروری است برای مسکن آن‌ها خیلی سریع برنامه‌هایی صورت بگیرد.

پورحاجت از کمبود پنج میلیون مسکن به دلیل عدم توجه دولت‌های یازدهم و دوازدهم به این حوزه خبر داد و اظهار کرد: این بی توجهی شرایط بحرانی را برای مسکن کشور رقم زده است. این وضعیت حتی در زمینه شهرسازی نیز مشاهده می‌شود به طوری که حاشیه نشینی بسیار افزایش یافته است.

آسیب دیدن معماری ایرانی و اسلامی در پی بی توجهی به حوزه مسکن

دبیرکل انجمن انبوه سازان مسکن کشور از آسیب دیدن معماری ایرانی و اسلامی در پی بی توجهی به حوزه مسکن گفت و عنوان کرد: متاسفانه به دلیل کمبود نقدینگی در حوزه ساخت و ساز، شاهد ساخت خانه‌هایی با معماری نه چندان مناسب هستیم و این مسئله از نظر زیبایی شهری نیز اثرگذار است.

وی با اشاره به وجود بحران اجتماعی به دلیل عدم توجه به مسکن به عنوان یک پیشران اقتصادی گفت: در این سال‌ها شاهد کم کاری وزارتخانه مربوطه در حوزه‌های نظارت و سیاستگذاری بوده ایم که نتیجه آن بحران کنونی در حوزه مسکن است.

برچسب ها: مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: