تیتر امروز

ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح‌طلب

ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود

با آغاز سال ۱۴۰۲ و پررنگ شدن موضوع حجاب در کشور، دیدارنیوز بر آن شد در فصل جدید برنامه اصل ۲۷، سراغ این موضوع برود و در گفت‌وگو با صاحب نظران، چالش‌های فراروی جامعه را بررسی کند.
جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت
دبیرکل مجمع ایثارگران در یازدهمین برنامه رکن سه (قسمت اول)

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت

جواد امام دبیرکل حزب مجمع ایثارگران مهمان دیدارنیوز و یازدهمین برنامه رکن سه بود. این فعال اصلاح‌طلب در قسمت اول این گفت‌وگو به جایگاه احزاب و جمهوریت در نظام و نقشی که اقتدارگرایان در قهر مردم...
تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.

آتش‌سوزی جنگل‌های گچساران همچنان ادامه دارد/ ۵ روز از شعله‌ور شدن آتش می‌گذرد

جنگل‌ها و مراتع ارتفاعات منطقه «نارک» پنج روز و منطقه حفاظت‌شده «کوه خامی» شهرستان گچساران سه روز است که در آتش می‌سوزند و هنوز به‌طور کامل مهار نشده‌اند.

کد خبر: ۱۰۰۳۱۴
۱۴:۴۲ - ۲۲ تير ۱۴۰۰

آتش‌سوزی جنگل‌های گچساران

دیدارنیوز ـ آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های «نارک» از شامگاه پنج‌شنبه ۱۷ تیر و آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده «خامی» در شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد از شنبه ۱۹ تیر آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

احمد رحمانی، عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع ایران از ناهماهنگی بین دستگاه‌ها جهت اطفای حریق در مناطق صعب‌العبور زاگرس انتقاد و تصریح کرد: در چنین مناطقی باید از تجهیزاتی مانند هلیکوپتر و هواپیما‌های آب‌بر به حد کافی استفاده شود، اما با توجه به کمبود امکانات در این زمینه داوطلبان و نیرو‌های سازمان‌های مردم نهاد مجبور هستند وسایل و امکانات از جمله بیل و کلنگ و آب را با شرایط دشواری به نیرو‌های اطفای حریق برسانند.

با توجه به چنین شرایطی نه تنها آتش در منطقه نارک مهار نشد بلکه طی سه روز گذشته جنگل‌های منطقه حفاظت شده کوه خامی، مارین، ارتفاعات فتح و گناوه لری نیز در حال سوختن هستند.

بر اساس اعلام ستاد مدیریت بحران شهرستان گچساران وزش باد، صعب‌العبور بودن منطقه و گرمای ۵۰ درجه کنترل آتش را با کُندی مواجه کرده است.

از سویی مسئولان استانی می‌گویند که نیرو‌های زیادی منتظر انتقال با بالگرد به ارتفاعات جهت کمک به اطفای حریق جنگل‌ها هستند، اما تنها یک بالگرد وجود دارد.

ماه گذشته رضا بیانی، جانشین معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ایران از انتشار «نقشه پیش‌بینی حریق در جنگل‌ها» خبر داده و گفته بود که برخی از نقاط منطقه زاگرس در شرایط بحرانی به لحاظ ریسک بالای وقوع آتش هستند که از جمله این مناطق می‌توان به بخشی از استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، فارس و کردستان اشاره کرد.

از ابتدای سال جاری تاکنون جنگل‌ها و مراتع استان‌های گیلان، کردستان، آذربایجان شرقی، زنجان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان و خوزستان دچار حریق شده‌اند.

سال گذشته نیز ۲۱ هزار هکتار از جنگل‌های ایران دچار حریق شد که از این میزان بیش از ۶۰۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع مناطق مختلف شهرستان گچساران در آتش‌سوزی‌ها دچار آسیب جدی شدند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی