تیتر امروز

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.
سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

مذاکرات برای احیای برجام در دولت رئیسی ادامه می‌یابد. رحمن قهرمان‌پور تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد سرنوشت برجام می‌گوید ایران و آمریکا هر خواهان توافق هستند اما رسیدن به توافق تنها با با خواست...

اصرار سعید جلیلی بر فعال بودن دولت سایه

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به خدمات حجت الاسلام موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: ایشان به تنهایی یک دولت سایه هستند، زیرا در شرایط مختلف، پیگیر حل مشکلات مردم هستند.

کد خبر: ۱۰۰۱۷۹
۱۷:۰۰ - ۲۱ تير ۱۴۰۰

اصرار سعید جلیلی بر فعال بودن دولت سایه

دیدارنیوز - سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار مجازی با جمعی از جوانان و فعالان انقلابی استان خوزستان، گفت: آنچه از ادامه فعالیت دولت سایه انتظار می‌رود این است که این حرکت، حرکتی فراگیر، عمومی و فراتر از تکیه به چند نفر باشد.

وی با بیان اینکه درک و پیگیری مسائلی که مردم به آن مبتلا هستند، در اولویت فعالیت‌های دولت سایه قرار دارد، خاطرنشان کرد: مردم باید احساس کنند که فعالیت‌های دولت سایه در استان‌های مختلف، در راستای پیگیری و تحقق مطالبات آنهاست. آنها باید احساس کنند مسائل‌شان از سوی جوانانی از همان استان به خوبی فهمیده می‌شود و به خوبی نیز دنبال می‌شود.

عضو شورایعالی امنیت ملی افزود: همینکه مردم احساس می‌کنند که عده‌ای از جوانان انقلابی به صورت واقعی پیگیر حل مشکلات آنها هستند، بسیار اهمیت دارد. در گام‌های بعدی باید تا حصول نتیجه، کار را ادامه داد والا مردم با این حرکت ارتباط برقرار نخواهند کرد.

جلیلی با اشاره به نقش مهم و ارزشمند حجت الاسلام موسوی فرد، امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، گفت: به عقیده من ایشان به تنهایی یک دولت سایه هستند؛ چرا که بارها شاهد بودم که در شرایط مختلف پیگیر حل مشکلات مردم خوزستان بودند تا آن مشکلات برطرف شود.

وی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت ایشان و ارتباط با مسئولان مختلف استان که برای حل مشکلات مردم دغدغه‌مند هستند، اقدام مناسبی برای ادامه فعالیت دولت سایه در استان خوزستان است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سنگ بزرگ نشانه نزدن است، اظهار داشت: طبیعی است که گروه‌های مردمی نمی‌توانند همه‌ی مشکلات را حل کنند اما مهمترین موضوع در پیگیری‌ها این است که زمینه را به گونه‌ای فراهم کنید که خود مردم طریقه درست مطالبه‌گری را اجرا کرده و دستگاه‌های مسئول نیز برای حل مشکلات آنها کوتاهی نکنند.

جلیلی با بیان اینکه همه اولویت‌ها مربوط به مسائل اقتصادی نیست، گفت: پیگیری نحوه تخصیص و هزینه‌کرد بودجه‌های فرهنگی و اجتماعی در استان‌ها می‌تواند به عنوان یکی از کارویژه‌های مهم دولت سایه قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: تعیین برآورد از نحوه این هزینه‌کردها، می‎‌تواند به تعریف درست اولویت‌ها و کارهای واقعی کمک نماید و از انجام کارهای نمایشی پیشگیری کند.

جلیلی در این راستا گفت: اگر میگوییم دولت سایه، سایه‌ مردم بر سر دولت است، رصد، پایش و بررسی جدی بودجه‌های اختصاص یافته در زمینه‌های مختف، زمینه‌ساز تایید، تصحیح یا تکمیل فعالیت‌ها و روند اداره هر استان خواهد بود.


منبع: ایسنا
برچسب ها: سعید جلیلی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: