تیتر امروز

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

اختصاص ۵۱ واحد در دهکده ورزشکاران به کاروان ایران

کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۵۱ واحد برای کاروان اعزامی ایران به این رویداد اختصاص داده است.

کد خبر: ۱۰۰۱۵۳
۱۴:۲۰ - ۲۱ تير ۱۴۰۰

اختصاص ۵۱ واحد در دهکده ورزشکاران به کاروان ایران

دیدارنیوز - پس از برگزاری جلسات متعدد  با کمیته برگزاری بازی‌ها و بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته ۵۱ واحد، شامل ۱۱۴ عدد تخت به کاروان ورزشی ایران اختصاص داده شده است.

این تعداد واحد برای ورزشکاران، مربیان و سرپرستان تیم است و در طبقات پنجم تا هفتم ساختمان شماره چهار دهکده ورزشکاران واقع شده است.

رشته‌های دوچرخه سواری، قایقرانی بادبانی جزو این سهمیه و اقامت در دهکده نیست. هم‌چنین ۱۱۲ متر مربع برای دفتر سرپرستی و بخش پزشکی کاروان ورزشی ایران اختصاص دارد و فضایی به مساحت ۸۵ متر مربع جهت برگزاری جلسات مورد نیاز کادر سرپرستی و تیم‌ها در نظر گرفته شد که در طبقه اول ساختمان است.

کاروان ایران در سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک ۶۸ سهمیه ( ۱۱ زن و ۵۷ مرد) در ۱۶ رشته ورزشی کسب کرد به دلیل دوپینگ نماینده کاراته و آسیب دیدگی پریسا جهانفکریان در وزنه برداری ۲  سهمیه را از دست داد و تیم ایران با ۶۶ ورزشکار (۱۰ زن و ۵۶)  راهی توکیو می‌شود.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مرداد در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده  به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود. ژاپن پیش از این میزبان المپیک ۱۹۶۴ بوده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: المپیک توکیو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: