پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

بازداشت بنیان‌گذار و اعضا جمعیت امام علی/ شارمین میمندی‌نژاد کیست؟

بازداشت بنیان‌گذار و اعضا جمعیت امام علی/ شارمین میمندی‌نژاد کیست؟
شارمین میمندی نژاد موسس جمعیت امام علی در سحرگاه دوم تیر ماه بازداشت شد. همچنین مرتضی کی منش و کتایون افرازه از اعضای این جمعیت نیز بازداشت داشتند و خبر‌هایی پیرامون پلمپ دفتر اصلی جمعیت امام علی نیز مطرح شد که پیگیری‌های دیدار این خبر را تایید نمی‌کند. هنوز خبر رسمی مبنی بر علت بازداشت این افراد منتشر نشده، ولی برخی رسانه‌ها از ارتباط با نهاد‌های ضد ایرانی و ترویج افکار انحرافی می‌گویند. سوالات زیادی در افکار عمومی پیرامون این اتفاق مطرح شده است.
شبکه یاری کودکان کار اعلام کرد:

لایو اینستاگرامی با موضوع کودکان کار در شب‌های ۲۲ و ۲۳ خرداد

لایو اینستاگرامی با موضوع کودکان کار در شب‌های ۲۲ و ۲۳ خرداد
شبکه یاری کودکان کار تصمیم دارد به مناسب روزجهانی مبارزه با کار کودک، دو نشست تخصصی به صورت لایو اینستاگرامی با حضور کارشناسان و پژوهشگران کار کودک در روز‌های ۲۲ و ۲۳ خرداد، ساعت ۲۱ الی ۲۲ شب برگزار کند. موضوعات مورد بحثف مباحثی، چون ریشه یابی و اشکال مختلف کار کودک، پیامد‌های اجتماعی- اقتصادی کرونا بر کار کودکان و واکاوی ابعاد مختلف زباله گردی کودکان را دربر می‌گیرد.

مراجعه زنان معتاد و دختران فراری در دوران کرونا به مراکز کاهش آسیب‌های اجتماعی ۵۰ درصد افزایش یافته است

مراجعه زنان معتاد و دختران فراری در دوران کرونا به مراکز کاهش آسیب‌های اجتماعی ۵۰ درصد افزایش یافته است
آسیب دیدگان اجتماعی، بی‌خانمان ها، معتادان متجاهر، زنان و دختران فراری و کسانی که اختلالات جنسی دارند، بیش از همیشه در این ایام که ویروس کرونا به مسئله اصلی دنیا تبدیل شده است نیاز به توجه دارند. مرکز "نور سپید هدایت"یکی از مراکز کاهش آسیب‌های اجتماعی در تهران است که فعالیت این مرکز از شناسایی و کشف زنان آسیب‌دیده معتاد، بی‌خانمان، فراری و دارای اختلال جنسی و در مجموع، تمامی زنانی که به هر دلیلی خیابان را برای زندگی انتخاب کرده اند، شروع می‌شود و تا مرحله بهبودی و اشتغال و بازگشت به اجتماع تداوم می‌یابد. صفر تا صد مراحل و فرایند‌های فعالیت این مرکز را سپیده علیزاده روانشناس و مدیر مرکز کاهش آسیبِ "نور سپید هدایت» با دیدارنیوز در میان گذاشته است. وی می‌گوید: به خاطر آزاد شدن تعدادی از زندانیان در ایام شیوع کرونا، حدود ۵۰ درصد به مراجعات مرکز ما افزوده شده است. حتی تعدادی از مراکز ترک اعتیاد نیز از بیم کرونا افراد تحت درمان خود را مرخص کرده اند که این عوامل باعث شده گروه‌های آسیب‌پذیر و آسیب‌دیده در خیابان‌ها رها شوند که مسئولیت ما و همکاران را در این ایام دو چندان کرده است.
خدمتی دیگر از موسسه خیریه کوثر مشیز؛

کلنگ احداث شبه خانواده و مرکز درمانی مشیز در شهر محمدیه به زمین زده شد

کلنگ احداث شبه خانواده و مرکز درمانی مشیز در شهر محمدیه به زمین زده شد
خیریه کوثر مشیز که از موسسات خوشنام و باسابقه در کشور است در راه توسعه و گسترش نهاد‌های شبه خانواده، مراسم کلنگ زنی برای ساخت یک مرکز شبه خانواده و همچنین راه اندازی یک مرکز درمانی را در شهر محمدیه در استان قزوین را برگزار کرد. افتتاح مرکز شبه خانواده شهرستان محمدیه دومین مرکز شبه خانواده در استان قزوین است و مطابق با استاندارد‌های موسسه خیریه مشیز ساخته خواهد شد. برای راه اندازی این مرکز مجهز که فقدان آن در شهر محمدیه به شدت احساس می‌شود، بیش از ۱۴ میلیارد تومان اعتبار از سوی موسسه خیریه مشیز در نظر گرفته شده و قرار است این مرکز تا سال ۱۴۰۰ به مرحله بهره برداری برسد.
«افخم صباغ» مدیر موسسه مهروماه در گفتگو با "دیدارنیوز"؛

ما از هیچ، همه چیز می‌سازیم/ آغاز تاسیس تعاونی‌های کار و اشتغال در سیستان و بلوچستان

ما از هیچ، همه چیز می‌سازیم/ آغاز تاسیس تعاونی‌های کار و اشتغال در سیستان و بلوچستان
افخم صباغ مدیر موسسه مهروماه در گفتگو با دیدارنیوز در خصوص برگزاری تعاونی‌های کار و اشتغال در سیستان و بلوچستان و به ویژه بلوچستان گفت: تلاش برای کاستن از پیامد‌های بحران‌های طبیعی مانند سیل در مناطق مختلف یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های اجتماعی سازمان‌های مردم نهاد است. مهروماه هم به نوبه خود کوشیده با ورود به سیل سیستان و بلوچستان نقشی ماندگار در این زمینه ایفا کند. مهروماه پس از انجام کمک‌های اولیه که به قصد نجات انجام می‌شد مانند ارسال پتو، موادغذایی، لباس و... پس از فروکش کردن موج اولیه احساسات مردمی، تصمیم گرفت رسالت خود را ادامه داده و کاری موثر در مناطق سیل زده انجام دهد. مهروماه تصمیم گرفت با همکاری تیم‌های موفقی که تجربیات درخشانی در زلزله بم داشتند و از ۲۰ صندوق و تعاونی کارآفرینی که در بم تاسیس کردند، ۱۶ تعاونی هنوز سرپا و مشغول به کار است، کمک گرفته تا بتوانند صندوق‌های کارآفرینی مشابهی در سیستان و بلوچستان به ویژه برای زنان روستایی با هدف اشتغال زایی پایدار برای ساکنین بومی با استفاده از توانایی خود مردم تاسیس کنند.
مدیر کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت گفت:

زندگی معلولین اسف بار است

زندگی معلولین اسف بار است
بهروز مروتی، در نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه، عنوان کرد: بسیاری از افراد دارای معلولیت به دلیل شرایط بد اقتصادی، بحران کرونا ویروس و…، در اسف‌بارترین وضعیت معیشتی، درمانی، بهداشتی، توانبخشی، بیکاری و…، روزگار می‌گذرانند.
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت:

سمن ها به حوزه فرهنگ ورود کنند

سمن ها به حوزه فرهنگ ورود کنند
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: میزبانی مسابقات مختلف جهانی و بین المللی در سال‌های اخیر در استان منجر به افزایش نشاط اجتماعی و کاهش آسیب اجتماعی می‌شود.
نگاهی به خیریه یاوران معلولین نارمک

کمک برای تهیه شیر کودکان معلول بی سرپرست

کمک برای تهیه شیر کودکان معلول بی سرپرست
موسسه خیریه یاوران معلولین نارمک با هدف حمایت، نگهداری و آموزش کودکان معلول جسمی و ذهنی بی سرپرست که به بیماری های مختلفی نظیر اچ آی وی، سرطان، هپاتیت و غیره مبتلا هستند بیش از نیم قرن سابقه ی فعالیت دارد که در دوره های زمانی مختلف توسط هیات امنای این مجموعه و سازمان بهزیستی مدیریت شده است.
در روز ملی بیماران خاص اعلام شد:

آغاز به کار شبکه ملی انجمن‌های بیماری‌های خاص

آغاز به کار شبکه ملی انجمن‌های بیماری‌های خاص
انجمن های حامی بیماران خاص شامل کانون هموفیلی ایران، انجمن تالاسمی ایران ، انجمن بیماران کلیوی ایران، انجمن MS ایران و انجمن اتیسم ایران و خانه ای بی به عنوان هیات موسس این شبکه به مناسبت روز ۱۸ اردیبهشت روز بین المللی بیماران خاص با صدور این اطلاعیه آغاز به کار رسمی خود را اعلام نمود .
گفتگو
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم