تیتر امروز

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!
جام ملت‌های اروپا، میراث یک رویا

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!

بیش از ۶۰ سال از برگزاری نخستین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ملقب به «یورو» گذشته و نگاهی به این دوره تاریخی نکات جالبی را برای طرفداران فوتبال آشکار می‌کند.
احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی
از چشم جهان (۱)

احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی

از چشم جهان عنوان ستون ثابت حمیدرضا بابایی روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل بین‌الملل است که در آن به ترجمه و تحلیل مسائل حوزه بین‌الملل به خصوص از نگاه رسانه‌های دیگر کشورها می‌پردازد. اولین شماره...

شورای امنیت سازمان ملل در نشست روز جمعه ممنوعیت صادرات سلاح به سودان جنوبی را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

کد خبر: ۹۳۳۹۰
۱۰:۲۵ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۰

شورای امنیت تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی را تمدید کرد

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت با صدور قطعنامه‌ای ممنوعیت فروش سلاح به سودان جنوبی را تا پایان مه ۲۰۲۲ تمدید کرد.

دیپلمات‌ها در این باره گفتند که پیش نویس قطعنامه تهیه شده توسط ایالات متحده با موافقت ۱۳ عضو و دو رای ممتنع یعنی هند و کنیا تصویب شد.

شورای امنیت همچنین نسبت به تداوم درگیری‌ها در سودان جنوبی به شدت ابراز نگرانی کرد.
این شورا در ادامه تداوم نقض حقوق بشر و نقض قوانین بین‌المللی در این کشور را محکوم کرد.
در این قطعنامه همچنین از کشورهای عضو سازمان ملل به ویژه کشورهای منطقه خواسته شده است که تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی را به طور کامل اجرا کنند.

طبق این قطعنامه، شورای امنیت آماده بازبینی در تحریم تسلیحاتی، به ویژه از طریق تغییر، تعلیق یا لغو تدریجی این اقدامات با توجه به پیشرفت‌ها در زمینه اهداف اصلی فهرست شده در قطعنامه است. تغییر ساختار نیروهای دفاعی و امنیتی، اجرای برنامه خلع سلاح، ادغام مجدد شبه نظامیان در ارتش و اصلاح مدیریت ذخایر تسلیحات و تجهیزات از جمله این اهداف است.

این قطعنامه از آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و مقامات سودان جنوبی می‌خواهد تا اواسط آوریل ۲۰۲۲ درباره پیشرفت‌های حاصل شده در این زمینه‌ها، گزارشی را ارائه کنند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: