تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شوارای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...

یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: لاریجانی یکی از شخصیت‌های مطرح عرصه سیاست است و معتقدم تا یک ائتلاف همه جانبه‌ای در موردش صورت نگیرد، به صحنه انتخابات نمی‌آید.

کد خبر: ۸۵۹۰۴
۱۲:۱۳ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۰

فضای انتخاباتی کشور منتظر تصمیم رئیسی است

دیدارنیوز - سید حسین نقوی‌حسینی درباره فضای کشور در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: فضای انتخاباتی کشور در حال شکل‌گیری است و می‌توان گفت جناح‌های مختلف آرایش انتخاباتی به خودشان گرفته‌اند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فضای انتخابات کشور منتظر تصمیم آیت‌الله رئیسی است؛ یعنی اگر ایشان به صحنه بیاید بخشی از  نامزدهای دیگر که امروز اعلام حضور می‌کنند، دیگر در صحنه حاضر نمی‌شوند زیرا با آمدن ایشان ائتلافی شکل خواهد گرفت.

وی با بیان این که اگر آقای رئیسی در این دوره از انتخابات حاضر نشود آرایش انتخاباتی در کشور متفاوت خواهد شد، عنوان کرد: اگر رئیسی در انتخابات حاضر نشود از جبهه اصولگرایی شخصیت‌های زیادی در میدان انتخابات حاضر می‌شوند.
این فعال سیاسی اصولگرا افزود: اگر رئیسی نیاید در جبهه اصولگرایی از  قالیباف گرفته تا سعید محمد خواهند آمد، از سوی دیگر هم اصلاح‌طلبان نامزدهای خودشان را معرفی خواهند کرد.

وی تاکید کرد: شرایط متفاوتی را در این دوره شاهد خواهیم بود، اما اگر آقای رئیسی اعلام کاندیداتوری کند، بخش عمده‌ای از این مسائل اتفاق نمی‌افتد.

وی درباره تمایل برخی اصولگرایان برای کاندیداتوری علی لاریجانی عنوان کرد: علیرغم اینکه در بسیاری از موارد در مجلس شورای اسلامی با آقای لاریجانی اختلاف‌نظر داشتم و گاهی این اختلاف به تریبون هم کشیده می‌شد، معتقدم که انصافاً ایشان یک رجل سیاسی است و به هیچ عنوان این را نمی‌شود نفی کرد.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: شاید گفته شود آقای لاریجانی در حال حاضر پایگاه رأی ندارد، اما رجل سیاسی بودن وی را که نمی‌شود نفی کرد، زیرا لاریجانی علاوه بر این‌که یک رجل سیاسی و انسانی باهوشی است، کشور و نظام را هم به خوبی می‌شناسد.

وی با بیان این که در حال حاضر آقای لاریجانی مشغول توافق ایران و چین است، گفت: امروز لاریجانی یکی از شخصیت‌های مطرح عرصه سیاست است و معتقدم تا یک ائتلاف همه جانبه‌ای در موردش صورت نگیرد، به صحنه انتخابات نمی‌آید.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: لاریجانی از آن دست نامزدها نیست که بگوید کاندیدا می‌شوم و بعد هرچه پیش آمد، او مانند بسیاری از نامزدها که در نظرسنجی نیم درصد هم رأی ندارند اما اعلام می‌کنند که ما کاندیدای ۱۴۰۰ هستیم و وارد عرصه می‌شویم، عمل نمی‌کند.

وی گفت: من شنیده‌ام لاریجانی جایی گفته اگر آقای رئیسی کاندیدا شود، ضرورتی برای نامزد شدن من نیست، بنابراین اگر چنین جمله‌ای را گفته باشد، تکلیف کاملاً مشخص است و قطعا نمی‌آید، اما اگر آقای رئیسی نیاید با آن شرایطی که گفته شد، یعنی جایگاهش بین جریان‌های سیاسی مشخص باشد و اجماعی رویش صورت گیرد، می‌آید.

نقوی حسینی با اشاره به جریاناتی که در صحنه انتخابات فعالیت می‌کنند، گفت: اصولگرایان، اصلاح‌طلب‌ها، اعتدالیون، دولت جوان انقلابی به علاوه جریان آقای احمدی‌نژاد که من نامش ۱+۴ می‌گذارم، در عرصه انتخابات فعال هستند. لاریجانی جایگاهش بین اصولگرایان سنتی و اعتدالیون خوب است اما قطعا از دو جریان دیگر به سختی می‌تواند رأی بگیرد و اگر اصلاحطلبان پشتش بیایند و اجماعی صورت گیرد، شاید بیاید. 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که رئیس سابق مجلس شورای اسلامی امروز مسئول توافق راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین است و این شائبه به وجود آمده که این کار بر ورود وی در انتخابات تاثیرگذار است، گفت: بالاخره آقای لاریجانی مسئول پیگیری توافق ایران و چین است و در دولت و حاکمیت یک جایگاهی دارد و تردیدی در این نیست. باید بگویم او این جایگاه را بعد از ریاست مجلس به دست نیاورده است و در زمان ریاست مجلس مسئول این کار شده اما قطعا این مسئولیت به او یک جایگاه مشروع در صحنه انتخابات می‌دهد.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
جابر بافتی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
0
0
دارین تبلیق میکنین
نتیجه رئیس مجلس بودن ایشان الان داریم میبینیم
نمایند محترم لطفا به عهد خود پایبند باشید وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دهید