تیتر امروز

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور
سینما با چاشنی تفکر (۱۳)

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

مقامات عالی رتبه نظامی اردن دیروز از طریق کانال‌هایی پیامی را به همتایان اسرائیلی خود منتقل کردند که اوضاع تحت کنترل است و هیچ تهدیدی برای ثبات اردن وجود ندارد.

کد خبر: ۸۵۰۲۷
۱۴:۴۶ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰

روزنامه اسرائیلی: ولیعهد سعودی و امارات طراح کودتای نافرجام اردن هستند

دیدارنیوز - رسانه های اردنی به نقل از روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارانوت اعلام کردند «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان و مقامات ابوظبی، حامیان و از طراحان کودتای نافرجام شنبه شب اردن بودند.

منابع اردنی با انتشار این خبر دلیل تایید آن را سفر ماه گذشته محمد بن سلمان به اردن و ملاقاتش با «ملک عبدالله» بیان کردند چرا که بعد از این ملاقات هر دو طرف از بیان جزئیات امتناع نمودند و اختلاف میان آنها کاملا مشهود بود.

طبق گزارشات منابع اردنی «باسم عوض‌الله» وزیر اقتصاد اردن حلقه اتصال میان عربستان و کودتاچیان بوده است.

به گفته یدیعوت احارونوت مقامات عالی رتبه نظامی اردن دیروز از طریق کانال‌هایی پیامی را به همتایان اسرائیلی خود منتقل کردند که اوضاع تحت کنترل است و هیچ تهدیدی برای ثبات اردن وجود ندارد.

واشنگتن پست نیز طی گزارشی افشا کرد باسم عوض الله تابعیت عربستان را دارد.

در ادامه واکنش‌ها به این کودتا یک فعال سیاسی یمنی نیز اعلام کرد مقامات ابوظبی در این کودتا نقش دارند.

نیروهای امنیتی اردن شب گذشته اعلام کردند چند فرد نزدیک به ملک عبدالله دوم در تلاش برای کودتای نظامی بودند که با تلاش این نیروها پیش از وقوع حادثه‌ای عاملان آن دستگیر شدند.

منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: