شکست و سقوط بخشی از یک یخچال طبیعی در ارتفاعات کوه هیمالیا که با رانش زمین و جاری شدن سیلاب همراه شد، ۹ کشته و ۱۴۰ مفقود برجای گذاشت.

کد خبر: ۸۱۷۲۳
۰۹:۰۱ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...
تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

بررسی لوایج مرتبط با FATF تا فروردین ۱۴۰۰ به تعویق افتاد. اعلام این خبر کافی بود تا بازار‌ها نسبت به آن واکنش منفی نشان دهند. به نظر کش‌مکش‌های سیاست داخلی و خارجی هر روز بیشتر اقتصاد ایران را...

سقوط یخچال طبیعی در ارتفاعات هیمالیا/۱۴۰ تن مفقود شدند

 

دیدارنیوز ـ به نقل از آسوشیتدپرس، گسست و سقوط بخشی از یک یخچال طبیعی در ارتفاعات کوه هیمالیا در هندوستان که با جاری شدن سیلاب و حرکت تکه سنگ‌های بزرگ همراه شد، دست کم ۹ کشته برجای گذاشت.

کارشناسان حوادث طبیعی با اشاره به بحث گرمایش جهانی اعلام کردند که در این حادثه دست کم ۱۴۰ تن مفقود شده‌اند.

تصاویر ویدئویی گرفته شده از ایالت اوتاراکند در شمال هندوستان سیلاب گل آلودی را نشان می‌دهد که با عبور از میانه یک روستا و درهم شکستن یک سدِّ آبی به پایین دست رود پیوسته است.

رسانه‌های محلی خبر دادند که بیش از دو هزار نیروی نظامی، گروه‌های شبه نظامی و پلیس در عملیات امداد و نجات برای یافتن مفقودین شرکت کرده‌اند.

یک نیروگاه برق- آبی در آلاکاناندا تخریب و یک نیروگاه در دست احداث نیز دچار خسارت شد.

ویوک پاندی، سخنگوی پلیس مرزی هند- تبت اعلام کرد که دستکم ۴۲ کارگر در داخل دو تونل در دست احداث گرفتار شده‌اند که از یکی از تونل‌ها دوازده نفر نجات یافتند و همچنان ۳۰ کارگر دیگر در داخل تونل دیگر گرفتارند.

افزون بر این، ۱۴۰ کارگر دیگر در این دو نیروگاه مفقود شده‌اند.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: