فرستاده سازمان ملل به خاورمیانه تاکید کرد که شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطین غیرقانونی بوده و راهکار تشکیل دو کشور را از بین می‌برد.

کد خبر: ۸۰۸۱۹
۱۰:۱۲ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

هشدار سازمان ملل درباره تهدید شهرک سازی‌ها برای صلح خاورمیانه

 

دیدارنیوز ـ به نقل از القدس العربی، تور وینسلند، فرستاده سازمان ملل به خاورمیانه در سخنرانی در جلسه شورای امنیت از رژیم صهیونیستی خواست تا شهرک‌سازی‌های خود را در اراضی اشغالی از جمله قدس شرقی متوقف کند.

این فرستاده نروژی تصریح کرد که اعضای کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه خواهان بازگشت فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها در آینده‌ای نزدیک به میز مذاکرات واقعی هستند.

وی گفت که تصمیم دارد به صحبت صریح با تمامی طرف‌ها ادامه دهد و فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها را برای تلاش به سمت صلح ترغیب کند و اینکه هیچ گام یکجانبه‌ای را اتخاذ نکنند و شرایط مناسبی را برای گفتگو فراهم کنند.

وینسلند عنوان داشت: نباید هدف خود را فراموش کنیم که همان ارائه حمایت به تمامی فلسطینی‌ها و اسرائیل برای حل نزاع میان خود و پایان دادن به اشغالگری‌ها و تحقق راهکار تشکیل دو کشور در کنار یکدیگر در امنیت و صلح بر اساس مرز‌های قبل از ۱۹۶۷ و قانون بین المللی و قطعنامه‌های ذی ربط سازمان ملل است.

از سوی دیگر، ریچارد میلز، جانشین فرستاده آمریکا در سازمان ملل گفت که سیاست جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در مورد خاورمیانه، حمایت از راهکار مورد توافق برای ایجاد دو کشور است تا اسرائیل در صلح و امنیت در کنار کشور فلسطینی که از ملزومات بقاء برخوردار باشد، زندگی کند.

میلز گفت که دولت بایدن تصمیم دارد از فلسطینی‌ها حمایت کرده و گام‌هایی را برای بازگشایی هیات‌های دیپلماتیک که توسط دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا بسته شده بود، باز کند و به ترغیب کشور‌های دیگر برای عادی سازی روابط با اسرائیل ادامه خواهد داد، اما اذعان هم می‌کند که هیچ جایگزینی برای صلح میان اسرائیل و فلسطین وجود ندارد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: