رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی که فیلم عروسی یکی از شهروندان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود، خبر داد.

کد خبر: ۷۵۲۷۱
۱۲:۵۵ - ۱۹ آبان ۱۳۹۹

عامل انتشار فیلم عروسی زوج جوان در اینستاگرام دستگیر شد

 

دیدارنیوز ـ به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح این خبر گفت: با شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی عکس‌ها و فیلم عروسی وی را که در حافظه جانبی گوشی تلفن همراهش بوده است پس از مفقود شدن آن انتشار داده است، رسیدگی به موضوع و دستگیری مجرمان در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با انجام بررسی‌های فنی و تحقیقات لازم توسط مأموران پلیس، مجرم در فضای مجازی مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی طی یک عملیات هوشمندانه پلیسی دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

گودرزی گفت: متهم در ابتدا منکر انجام بزه انتسابی بود، اما در مواجه با مدارک و مستندات موجود در پرونده به ارتکاب جرم اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: به منظور پیشگیری از بروز برخی جرایم سایبری مانند انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی در این فضا از ذخیره این تصاویر بر روی سیستم‌های رایانه‌ای متصل به اینترنت و تلفن همراه خودداری کنید و درصورت مشاهده‌ی موارد مشابه حتما مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به کارشناسان پلیس فتا اطلاع دهید.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: