تیتر امروز

سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

همین چند وقت پیش دوربین تلویزیون با سارقی مصاحبه کرد که مدعی بود هر ماشینی که دلش بخواهد را می‌دزدد و برای صاحبش دست تکان بدهد! آیا سرقت ماشین در ایران به همین سادگی است؟ این گزارش را از دست...
مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...

جاده‌های مازندران بر روی خودرو‌های پلاک تهران و البرز بسته شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، ورود خودرو‌های با پلاک تهران و البرز به استان از ساعت ۱۲ امروز دوشنبه ممنوع شده است.

کد خبر: ۷۴۸۰۸
۱۴:۳۵ - ۱۲ آبان ۱۳۹۹

جاده‌های مازندران بر روی خودرو‌های پلاک تهران و البرز بسته شد

 

دیدارنیوز ـ حسین حسن نژاد افزود: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، نیروی انتظامی موظف است که از ورود خودرو‌های با پلاک تهران و البرز به مازندران از جاده‌های اصلی و حتی فرعی جلوگیری کند و متخلفان نیز براساس این مصوبه جریمه خواهند شد.

قائم مقام ستاد مقابله با کرونای مازندران گفت: این محدودیت کرونایی برای ورود خودرو‌های غیر بومی در جاده‌های استان مازندران از ساعت ۱۲ امروز دوشنبه دوازدهم آبان ماه اجرایی شده و تا روز جمعه ۱۶ همین ماه ادامه دارد.

حسن نژاد همچنین گفت که با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، خروج خودرو‌های پلاک مازندران به سمت تهران هم ممنوع شده است و متخلفان توسط ماموران انتظامی جریمه خواهند شد.

وی دلیل عدم ایجاد محدودیت سفر برای مازندران را در مصوبه اولیه ستاد ملی کرونا که شامل مراکز ۲۵ استان شده بود، وضعیت کرونایی این استان ذکر کرد و توضیح داد: استان مازندران به دلیل رعایت خوب پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم در وضعیت قرمز که شامل محدودیت شود، قرار نداشت. معاون استاندار مازندران با قدردانی از مردم استان به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: ما باید از مردم مازندران به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی که باعث شده تا استان ما در زمره استان‌های با وضعیت قرمز قرار نگیرد، قدردانی کنیم.

وی افزود: عدم قرارگیری مازندران در وضعیت قرمز کرونایی و اعمال نشدن محدودیت سفر مانند ۲۵ استان دیگر در واقع نقطه مثبت در کارنامه مردم ما محسوب می‌شود که برای حفظ سلامتشان پروتکل‌های بهداشتی را بدرستی رعایت می‌کنند.
حسن نژاد ابراز امیدواری کرد تا سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان با محدودیت سفری که اکنون ستاد ملی کرونا اعمال کرد، به نقطه مطلوبتر از شرایط فعلی برسد و همچنان این استان خارج از وضعیت قرمز کرونایی باقی بماند.

پیش از این ستاد ملی مقابله با کرونا در چهل و دومین نشست خود با توجه به تعطیلی روز سه شنبه و پایان هفته جاری مصوب کرده بود که از ساعت ۱۲ امروز دوشنبه خروج خودرو‌های شخصی با پلاک بومی و ورود خودرو‌های شخصی با پلاک غیربومی از ۲۵ مرکز استان و به این مراکز ممنوع شود.

این ستاد مراکز استان‌های دارای ممنوعیت را تهران، البرز، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، خوزستان، کردستان، اصفهان، قم، مرکزی، خراسان جنوبی، اردبیل، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان، یزد، لرستان، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، سمنان و کرمان اعلام کرده بود.

بر اساس این مصوبه اعمال ممنوعیت‌ها در استان‌های تهران و البرز از انتهای حوزه استحفاظی آن‌ها آغاز می‌شود و به صورت یکپارچه، ورود پلاک غیر بومی و خروج پلاک بومی ممنوع است.

زمان خاتمه این ممنوعیت نیز ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ آبان ماه تعیین و پلیس راهنمایی و رانندگی موظف شده است نسبت به اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای متخلفان بر اساس کد تعریف شده قبلی اقدام کند.

براساس آمار رسمی هم اکنون افزون بر ۸۴۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های مازندران بستری هستند و حدود ۲۰۰ نفر از این تعداد به خاطر بدحالی در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

پس از برقراری محدویت سفر در موج اول کرونا، این نخستین باری است که ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوعیت تردد را در ۲۵ استان کرونایی که دارای وضعیت بحرانی هستند، اعمال می‌کند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر