تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در نشستی با «الکساندر نیرادکو» قائم مقام وزیر حمل و نقل و رئیس سرویس فدرال حمل و نقل هوایی روسیه با اشاره به مناسبات خوب تهران و مسکو در عرصه‌های مختلف، بر تسهیل تردد تجار و دانشجویان ایرانی به روسیه و برقراری و عادی سازی پرواز‌ها بین دو کشور تاکید کرد.

کد خبر: ۷۳۱۶۷
۱۴:۰۸ - ۱۹ مهر ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ جلالی در این دیدار از سرگیری پرواز‌های متقابل میان روسیه با برخی مقاصد بین المللی را موجب ایجاد انتظارات و مطالبات در سطح افکار عمومی ایران برای از سرگیری پرواز‌ها میان دو کشور دانست و خواستار برقراری و عادی سازی پرواز‌ها بین تهران و مسکو شد.
 
رئیس سرویس فدرال حمل و نقل هوایی روسیه نیز ضمن با اهمیت توصیف نمودن روابط روسیه با ایران و اهتمام ویژه مقامات دولتی کشور متبوعش به این موضوع. اعلام کرد در حال حاضر بیشترین خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا متوجه پرواز‌های بین المللی روسبه بویژه هواپیمایی ایرفلوت شده است.
 
 الکساندر نیرادکو تصریح کرد: بدلیل شرایط بوجود آمده، از ۷۸ فرودگاه در روسیه برای انجام پرواز‌های بین المللی صرفا از ۷ فرودگاه در ۷ استان پرواز صورت می‌پذیرد.
 
وی افزود: اگرچه تصمیمات مربوط به از سرگیری پرواز‌ها و لغو محدودیت‌های پرواز‌های بین المللی از سوی ستاد مبارزه با کرونا در روسیه اتخاذ می‌گردد، اما درخواست سفیر ایران به ریاست ستاد ابلاغ خواهد شد.
 
در این ملاقات همچنین برخی موضوعات فنی مربوط به پرواز شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر تهران -مسکو -تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رئیس سرویس فدرال حمل و نقل هوایی روسیه راهنمایی‌های لازم را برای حل مشکلات ارائه داد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: