ائتلاف بین‌المللی تحت امر آمریکا از تحویل رسمی پایگاه التاجی در شمال بغداد به نیرو‌های این کشور خبر داد.

کد خبر: ۶۹۵۱۵
۱۶:۲۰ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.

دیدارنیوز ـ به نقل از شفق نیوز، ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح "ضد داعش" در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی مراسمی به دلیل موفقیت‌های نیرو‌های عراقی در زمینه عملیات علیه داعش، به این نیرو‌ها تحویل داده است.
 
در همین حال، ژنرال کنت اکمن، معاون فرمانده نیرو‌های ائتلاف ضد داعش در عراق گفت: پایگاه التاجی به منزله یک موضع سیاسی برای شریکان ائتلاف در زمینه آموزش ارتش عراق، نیروی هوایی و نیرو‌های ویژه این کشور بود که از امروز به بعد به نیرو‌های عراق تحویل داده شده است.
 
 تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز صبح امروز (یکشنبه) اعلام کرد که امروز نیرو‌های ائتلاف بین‌المللی، پایگاه التاجی بغداد را رسما ترک خواهند کرد.
 
ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا دوشنبه هفته گذشته هم اعلام کرد سایت تسلیحاتی پایگاه التاجی در شمال بغداد را به نیرو‌های امنیتی عراق تحویل داده است.
 
این بزرگترین انبار تسلیحات و مهمات نیرو‌های آمریکایی در عراق است.
 
پایگاه هوایی التاجی عراق در ۸۵ کیلومتری شمال شهر بغداد، پایتخت این کشور قرار دارد و طی ماه‌های گذشته هدف حملات خمپاره‌ای و موشکی ناشناس قرار گرفته است. این پایگاه میزبان نیرو‌های ائتلاف آمریکا طی سال‌های گذشته بود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: