قرعه کشی مرحله نیمه نهایی جام حذفی برگزار شد و استقلال و پرسپولیس در یک شرایط ویژه به هم برخورد کردند.

کد خبر: ۶۸۳۷۴
۱۵:۵۹ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
نیمه نهایی جام حذفی؛ دربی آتشین در سکوت
 
دیدارنیوز ـ آرش راهبر: در فاصله کمتر از یک روز پس از بازی استقلال و سپاهان در مرحله یک چهارم نهایی، امروز قرعه کشی مرحله نیمه نهایی این جام برگزار شد و قرعه به دیدار دربی بزرگ تهران در این مرحله انجامید. به این ترتیب بازی بزرگ استقلال و پرسپولیس یکی از دو بازی نیمه نهایی خواهد بود و بازی دیگر نیز بین تراکتور و نفت مسجد سلیمان برگزار خواهد شد.

با توجه به شرایط جدول و مسائلی که در ماه‌های اخیر بین این دو تیم اتفاق افتاده، به نظر می‌آید یک بازی حساس و پرهیجان در انتظار هواداران دو تیم باشد هر چند که این داربی جانانه بدون تماشاگر برگزار خواهد شد. البته این نخستین داربی بدون تماشاگر بین این دو تیم نیست. استقلال و پرسپولیس یک بار در سال ۱۳۷۳ و پس از بازی جنجالی و نیمه تمام در آزادی، در بندرعباس بدون حضور هواداران تهرانی خود، روبروی هم ایستادند و به نوعی در تبعید آن مسابقه را به پایان رساندند.

بازی دو تیم در شرایطی برگزار خواهد شد که مجادلات شدیدی در فضای مجازی بین هواداران دو تیم در ماه‌های اخیر به وجود آمده و به نظر می‌آید با این قرعه، جان تازه‌ای به کرکری‌های دو طرف ببخشد. قرار است بازی‌های مرحله نیمه نهایی در روز‌های چهارم و پنجم شهریور برگزار شود و طبیعتا در ورزشگاه آزادی این دیدار صورت خواهد گرفت.

افشین پیروانی، سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره این قرعه و دربی برابر استقلال گفت: «جام حذفی است و هر قرعه‌ای احتمالش است. ما تیم قهرمان هستیم و باید در جام حذفی با تمام قدرت بیاییم. همه تیم‌ها قابل احترام هستند. انشاالله حق به حقدار برسد و انشاالله اتفاقات چند وقت اخیر در این بازی نیفتد.» او درباره اینکه آیا تصور برگزاری این دیدار را می‌کرده گفت: «فرقی نمی‌کند و باید با تمام تیم‌های آماده بازی باشیم و امیدوارم حق به حق دار برسد!».

اما سعید رمضانی سرپرست آبی‌ها نیز بعد از انجام قرعه کشی حذفی و در پاسخ به پیروانی گفت: «آقای پیروانی مطلبی را درباره حواشی فرمودند که باید بگویم ما به طور کلی حواشی را دور انداختیم. هرگز دنبال حاشیه نیستیم. به حد کافی حق استقلال خورده شده و این بازی‌های رسانه‌ای هم قشنگ نیست که می‌گویند چند هفته است برای استقلال چنان می‌شود و چنان.

کیفیت فوتبالمان را اگر در چند هفته گذشته ببینید به این نتیجه می‌رسید که بهترین تیم ایران در حال حاضر استقلال است. این جوسازی‌های رسانه‌ای را هم از الان شروع نکنید. ما کیفیت فوتبالمان را در زمین نشان می‌دهیم. به همه تیم‌ها احترام می‌گذاریم و روز دربی هم در زمین فوتبالمان را به همه ثابت می‌کنیم.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم