تیتر امروز

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!
نامه به رئیس جمهوری، جناب آقای دکتر روحانی

اندر ضرورت نوسازی دیپلماسی

باید برجام را تا آخرین لحظه عهدشکنی همۀ طرف‌های آن محترم داشت و باید از پنج باقیمانده بر سر پیمان خود ضمانت لازم برای بهره‌مندی از فوائد برجام اخذ گردد! برای واکنش تند نشان دادن هیچ وقت دیر نخواهد بود!

کد خبر: ۵۶۵۷
۱۰:۲۸ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۷

دیدارنیوز - حجت الاسلام محمدعلی زم هر روز یک نامه برای رئیس جمهوری می‌نویسد. این یکی از نامه‌هایی است که این روزها نوشته شده است:

آقای رئیس جمهور؛ سلام!
هر چیزی که منجر به «تغییر» شرایط شود، خوب است؛ خصوصاً آنجا که دریچه ای رو به روشنایی و نشاني از جايگزيني عقلانيت به جاي احساس زدگي سياسي باشد. از اين رو «برجام» کار خوبی بود و موجب تغییر شرایط بد گذشته ایران به شرایطی بهتر شد! شرایط پیش از برجام اجماع جهانی بر سر اتمی و غیر صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای بود و ناتوانی ما در دفاع از حق خویش و قدرت لابیگری های صهیونیست ها و تندروهای آمریکایی موجب آن شد که مشمول ماده ٧ شورای امنیت شويم و هر کشوری اجازه حمله و راه انداختن جنگ علیه ایران را داشته باشد. حدود ٢ سال گفتگوی منطقی حقوقی با سردمداران جهانی، موجب اثبات حق فعالیت هسته ای و صلح آمیز بودن آن شد و این یعنی یک پیروزی بزرگ که هم شانۀ پیروزی تأیید متجاوز بودن صدام در جنگ ٨ ساله توسط سازمان ملل و شورای امنیّت بود!

جناب رئیس!
پیروزی غیر مستقیم دیگری که ره آورد برجام بود، افشاي چهرۀ پیمان شکنی آمریکا در سطح جهانی بود که اگر جمهوری اسلامی میلیاردها دلار هزینه تبلیغاتی برای اثبات آن کرده بود، به این زیبایی که رئیس جمهور نادان آمریکا خود پا پیش گذاشت و در انظار جهانی(پس از خروج پیشین از دو پیمان جهانی آب و هوا و...) از برجام خارج شد، اثر گذار نبود!

آقای رئیس!
پیروزی خروج ترامپ از برجام کمتر از اصل پیروزی ما در برجام نبود و بالاخره این پیمان شکنی سبب اثبات حقانیّت تحلیل و پیش بینی های رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) گردید که همواره و در همۀ این سالیان، آمریکا را قابل اعتماد ندانسته بود!

آقای رئیس!
با توجه به این سخن ترامپ که «ما وقتی برجام را امضاء کردیم، هنوز در ایران مرگ بر آمریکا می گفتند» معلوم می شود که ترامپ فاقد پشتوانه مردمی برای بیرون رفتن از برجام بوده است. ترامپ با گفتن چنین جملاتی سعی بر همراه کردن احساسات و عواطف جامعۀ آمریکایی(پوپولیسم) با خود داشته است!

آقای رئیس!
عموم فرهیختگان جامعه آمریکا و جوامع جهانی این اقدام ترامپ را غیر صلح جویانه و مقدمۀ خشونت بعدی او دانسته اند؛ از این رو پشگامی ترامپ در نزد افکار جهانی محکوم گردیده و این یعنی پیروزی دیگری که متانت و تدبیر دیپلماسی ما می تواند منافع و عوائد آن را رصد و نوش جان ملت ایران کند!

جناب رئیس!
هر حرکت ناسنجیده ای مبنی بر آتش زدن پرچم آمریکا، توهین به جامعۀ آمریکایی و مورد سوء استفاده مستند ترامپ و لابی صهیونیستی آن قرار خواهد گرفت! آن سان که آتش زدن متن برجام هم حکایت از انفعال، باخت و پیمان شکنی طرف ایرانی دارد! باید برجام را تا آخرین لحظه عهد شکنی همۀ طرف های آن محترم داشت و باید از پنج باقیمانده بر سر پیمان خود ضمانت لازم برای بهره مندی از فوائد برجام اخذ گردد! برای واکنش تند نشان دادن هیچ وقت دیر نخواهد بود!

بدانيدكه مزاج تندشده نيازمند مصرف(مصلح) است و شما در چنين شرايطي نبايد با آتش افروزان تندرو جهاني دهان به دهان شويد و پا روي ليزگاه آنها بگذاريد.

سناريوي اينك آمريكا تندكردن كنش ها و واكنش هاي ماست!!

رفتارهاي فلفلي مآب را به سخنگويان بسپاريد! آن هم در حد ضرورت!

 

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر