تیتر امروز

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۵)

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با روزشمار مذاکرات وین که ۲ روز دیگر انجام می‌شود با دیدار همراه باشید.

روش نوین مرد شیاد برای سرقت از پیرزن‌ها

News Image Lead

مرد شیاد که به بهانه پرداخت «بن‌کارت» دو میلیونی زنان سالخورده را فریب داده و طلاهایشان را سرقت می‌کرد، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

کد خبر: ۵۵۷۰
۰۹:۵۰ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۷
دیدارنیوز ـ اواخر خرداد و در واپسین روزهای ماه رمضان زن میانسالی با مراجعه به کلانتری 104 عباس آباد تهران از مرد کلاهبرداری به اتهام فریب و سرقت طلاهایش شکایت کرد.
 
وی گفت: «از بیمارستان برمی‌گشتم. ساعت‌ها معطلی در بیمارستان خسته‌ام کرده بود. حوالی میدان سپاه مرد 60 ساله‌ای جلویم را گرفت. او در حالی که مشغول صحبت با تلفن همراهش بود رو به من کرد و سن و سالم را پرسید. تعجب کرده بودم اما او گفت مؤسسه‌ای خیریه با ارائه کارت ملی به زنان بالای 70 سال بن ماه رمضان می‌دهد وچون من هم این شرایط را دارم می‌تواند مرا به آنجا ببرد تا بن را بگیرم . از این طریق سر صحبت را باز کرد. او تظاهر می‌کرد مادرش پشت خط است و می‌خواهد مرا نزد او ببرد.»

این زن ادامه داد: «چند قدمی که جلو رفتیم تلفنش را قطع کرد و گفت این فرصت خوبی است که بن را دریافت کنید. من هم با خودم فکر کردم کارت ملی که همراهم است و اگر هم حرف‌هایش درست نباشد چیزی از دست نمی‌دهم. آن مرد ظاهر موجهی داشت و وقتی پشت تلفن با مادرش حرف می‌زد سعی می‌کرد این حس احترام را به من هم منتقل کند. کمی که جلو رفتیم او اشاره به انگشتر و النگوهایم کرد و گفت: «خانم؛ آنجا اگر ببینند طلا و جواهر همراهتان است به شما بن نمی‌دهند بهتر است همین جا همه را در کیفتان بگذارید. من هم با هر سختی بود همه طلاهایم را درآوردم و داخل دستمالی در کیفم گذاشتم.»

او درباره نحوه سرقت کیف همراهش نیز گفت: «همانطور که با هم راه می‌رفتیم او که کیسه‌ای دستش بود از من خواست برای اینکه راحت‌تر راه بروم و سریع‌تر برسیم کیفم را داخل کیسه‌اش بگذارم. در بین راه کیسه را گرفتم اما چون سنگین بود دوباره دست او دادم. او مدام می‌گفت چند متری بیشتر نمانده و مرا دنبال خودش می‌کشاند. من هم بیمار قلبی هستم و نمی‌توانم تند راه بروم. نزدیک میدان که رسیدیم آن مرد ناگهان قدم‌هایش را تند کرد و تا خواستم اعتراضی بکنم در بین جمعیت ناپدید شد. شوکه بودم و نفسم بالا نمی‌آمد. همانجا نشستم. دو سرباز راهنمایی و رانندگی که وضعیتم را دیدند مرا داخل کیوسک پلیس بردند و همانجا پلیس گشت موضوع سرقت را صورتجلسه کرد.»

پس‌ از تشکیل این پرونده در کلانتری 104، موضوع در دادسرای حکیمیه مورد بررسی قرار گرفت. براساس اظهارات این زن، طلاهای دزدیده شده(گردنبند، گوشواره، النگو، حلقه ازدواج و دستبند) قدیمی و گرانقیمت بوده همچنین  مبلغ 150 هزار تومان پول نقد نیز به همراه داروهای او داخل کیف قرار داشته که همه به سرقت رفته‌اند.

مأموران پلیس آگاهی با شروع تحقیقات از طریق دوربین‌های محل عکس این متهم را پیدا کردند و تحقیقات برای شناسایی هویت وی و دستگیری‌اش ادامه دارد.

شاکی در این باره گفت:« نمی‌دانم این مرد شیاد با این روش تا به حال چند پیرزن و پیرمرد را سرکیسه کرده اما امیدوارم هر چه زودتر دستگیر شود تا افراد بیشتری قربانی نشوند.»

منبع: ایران
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر