تیتر امروز

اردوغان، شمشیر را از رو بست!
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۵)، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه دو ماه زودتر برگزار می‌شود

اردوغان، شمشیر را از رو بست!

سخنرانی پر از خشم و هیاهو رجب طیب اردوغان از تند شدن تب انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه خبر می‌دهد، مخالفان او هم به همین تندی وارد میدان شده‌اند، مخالفانی که اردوغان آنها را «میز شش نفره»، کودتاچی،...
سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد
چون پرده استقلال برافتاد...

سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد

حدود ۴ ماه از روی کار آمدن علی فتح‌الله زاده می‌گذرد، ولی هنوز بیشتر وقت او صرف مناظره‌های بی‌پایان و غیرمستقیم با سردار آجورلو مدیر عامل قبلی باشگاه می‌شود.
موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
مرحوم محمدعلی مرادی مدتی قبل در دو میزگرد در موضوع شکاف اجتماعی در محل دیدارنیوز حضور یافته بود

محمدعلی مرادی استاد و پژوهشگر فلسفه درگذشت

محمدعلی مرادی دانش آموخته فلسفه در آلمان و از فعالین سیاسی سالهای قبل و پس از انقلاب که به خاطر بیماری در بیمارستان بستری بود، صبح امروز درگذشت.

کد خبر: ۵۴۰۶
۱۵:۲۲ - ۳۱ تير ۱۳۹۷

دیدارنیوز - محمدعلی مرادی دانش آموخته فلسفه در آلمان و از فعالین سیاسی سالهای قبل از انقلاب و پس از انقلاب تا اواخر دهه ۶۰ بوده است که پس از سالهای آن دهه، از فعالیتهای سیاسی دست کشیده و به فعالیتهای علمی در زمینه فلسفه پرداخت.

محمدعلی مرادی دانش‌آموخته فلسفه، جامعه‌شناسی و اسلام‌شناسی از دانشگاه برلین بود. پایان‌نامه‌ او در مقطع کارشناسی ارشد فلسفه «مفهوم در سنجش خردناب» و در مقطع دکترا «آگاهی و خودآگاهی نزد فیشته آغارین (۱۷۷۴)» بود. او پژوهشگر و مدرس در حوزۀ فلسفه‌ ایده‌آلیسم  آلمانی به ویژه از کانت تا هگل بود.

هرچند از وی تاکنون کتابی منتشر نشده است، اما هم از طریق فضای مجازی و هم از طریق مصاحبه و یادداشت در مجلات و نشریات مختلف در حوزه‌های مختلف از فلسفه‌ ایده‌آلیسم آلمانی گرفته تا نقد روشنفکری ایرانی و کلاس‌های خوانش متون کلاسیک حضور داشت.

وی اگرچه در سالهای اخیر در دانشگاه تدریس رسمی نداشت، اما کارگاه‌های آزاد و مشاوره‌های علمی وی به پایان‌نامه‌های دانشجویی برای دانشجویان علوم انسانی و اجتماعی تأثیرگذار بوده‌ است.

دیدارنیوز مدتی قبل از مرحوم مرادی برای شرکت در دو میزگرد اجتماعی در باره شکاف اجتماعی دعوت کرده بود که بخش اول آن در سایت منتشر شده است و بخش دوم آن میزگرد هم به زودی منتشر خواهد شد. 
 
درگذشت این استاد صمیمی و دوست داشتنی فلسفه و جامعه‌شناسی را به علاقه‌مندان و خانواده گرامی ایشان تسلیت می‌گوییم و برای روح آن استاد گرامی طلب بخشایش و آرامش داریم. 
 
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی