به گفته فرمانده قرارگاه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در جنوب شرق کشور، در بحث آمایش سرزمینی بزودی تصمیماتی جهت استقرار یگان ویژه در منطقه بم و شرق کرمان اتخاذ خواهد شد.

کد خبر: ۴۴۲۰۳
۱۰:۰۹ - ۱۷ آذر ۱۳۹۸

یگان ویژه ارتش در شرق کرمان مستقر می‌شود

دیدارنیوز ـ امیر مهدی معمار باشی افزود: این تصمیمات از طریق ستاد فرماندهی کل قوا و با مصوبه رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام میگیرد.
 
وی بیان کرد: مردم ولایتمدار شهرستان بم و بروات با در اختیار قراردادن باغی به نیروی زمینی ارتش در سنوات گذشته نشان دادند که همیشه همگام و همراه ارتش بوده و هستند.
 
فرمانده قرارگاه نیروی زمینی ارتش در جنوب شرق کشور تصریح کرد: با مشارکت بخش خصوصی و نهاد‌ها و سازمان‌های اداری به محوریت نیروی زمینی ارتش قصد احیای باغ مذکور را داریم که این امر می‌تواند موقعیت خوبی را در جهت رونق صنعت گردشگری برای بم داشته باشد.
 
وی تاکید کرد: در حوادث طبیعی و غیر مترقبه‌ای که در کشور رخ می‌دهد نیرو‌های مسلح همیشه پای کار بوده و نقششان را به خوبی ایفا می‌کنند از جمله نیروی زمینی ارتش در لحظات اولیه بروز حادثه دلخراش زلزله بم با حضور به موقع و استقرار در شهر بروات ماموریت خود را اجرا کرد.
 
امیر معمارباشی با اشاره به افتتاح پشتیبانی منطقه جنوب شرق نیروی زمینی ارتش در کرمان افزود: این مرکز از مصوبات رهبری بوده که پیش بینی می‌گردد با توجه به محور‌های سیستان و بلوچستان و محور‌های جنوبی به سمت کرمان و تهران اتفاقات خوبی برای جنوب شرق کشور رقم خواهد خورد.
 
فرمانده قرارگاه نیروی زمینی جنوب شرق کشور خاطرنشان کرد: با توجه به استقرار پدافند هوایی در بم و بروات قطعا رایزنی‌هایی با نیروی پدافند هوایی خاتم الانبیا در جهت گسترش این پایگاه هوایی صورت خواهد گرفت.
 
وی تصریح کرد: گسترش پایگاه هوایی مستلزم کارشناسی و ایجاد اعتبارات لازم از طرف دولت و وزارت دفاع است که در صورت موافقت ستاد نیرو‌های مسلح، ارتش یکی از یگان‌های خود را به شهرستان بم انتقال می‌دهد.
 
شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری استان کرمان واقع شده است.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم