تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.
حمیدرضا فلاخ، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان؛

تا پایان سال جاری ۱۰۰ واحد راکد به چرخه تولید بازگردند

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان تکمیل زنجیره تولید و ایجاد خوشه‌های صنعتی برای ارتباط بین صنایع کوچک و بزرگ را از یکی اهداف مهم سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان عنوان کرد.

کد خبر: ۱۴۴۱۹۸
۱۵:۱۷ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

تا پایان سال جاری ۱۰۰ واحد راکد به چرخه تولید بازگردند

به گزارش دیدارنیوز _ سرویس‌خوزستان: حمیدرضا فلاخ، دوشنبه چهارم بهمن‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه از تاثیرگذاری ۶۰ درصدی سازمان صمت خوزستان در اقتصاد استان خبرداد.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰۰ جواز برای واحدهای صنعتی صادر شده که با تبدیل به پروانه بهره‌برداری پیش‌بینی ایجاد ۲۰ هزار شغل انتظار می‌رود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۰۴ پروانه بهره‌برداری نیز صادر شده است، افزود: در ۹ ماهه نخست سال جاری ۶.۵ میلیارد دلار به وزن ۱۳.۵ میلیون تُن صادرات داشتیم که به اندازه سهم ما در کل سال بوده و از این پس مازاد بر میزان پیش‌بینی شده صادرات می‌شود.

سرپرست اداره‌کل صمت خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری ۱۹۵ هزار بازدید از اصناف و واحدها انجام و ۱۰ هزار پرونده با میزان تخلفات ۸۲ هزار میلیارد ریال در محاکم قضایی ثبت شده است.

سرپرست سازمان صمت خوزستان با اشاره به فعالیت ۱۵۰ هزار واحد صنفی با ۳۵۰ هزار شغل در استان ادامه داد: یکی از کارهای جهت شفافیت آمار تولید موظف کردن ۲ هزار واحد پروانه‌دار برای ارائه میزان تولید روزانه و ماهانه در یک سامانه واحد است که باعث نظارت و جلوگیری قاچاق کالا نیز می‌شود.

وی بر استفاده از ظرفیت ستاد تسهیل برای فعال‌سازی واحدهای راکد تاکید کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری ۱۰۰ واحد راکد بخصوص واحدهایی که به دلایل مالی به تملک بانک‌ها درآمده‌اند به چرخه تولید بازگردند.

فلاح تکمیل زنجیره تولید و ایجاد خوشه‌های صنعتی برای ارتباط بین صنایع کوچک و بزرگ را از یکی اهداف مهم سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان عنوان و خاطرنشان کرد: سه هزار میلیارد ریال تسهیلات یارانه‌دار برای واحدهای دانش‌بنیان با سود ۱۴ درصد و سقف ۵۰ میلیارد ریال و تنفس یکساله در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: از طریق تبصره ۱۸ نیز از سوی وزارت اقتصاد و دارایی چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات برای واحدهای تولیدی و دانش بنیان در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه درخصوص تامین گاز صنایع نیز سعی شد تا به کف تولید ضربه وارد نشود، گفت: در سال گذشته نیز قطعی برق‌ تا ۵۰ درصد ظرفیت اسمی صنایع را کاهش داد ولی در سال جاری با مدیریت تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش داشتیم.

فلاح از مراحل انجام قرارد هشت واحد بزرگ صنعتی با آبفا برای تامین آب مورد نیاز خود از طریق پساب شهری خبرداد و بیان کرد: همچنین برخی از صنایع فولادی در حال حاضر آب خود را از پساب شهری تامین می‌کنند.

وی درخصوص تعیین تکلیف معادن راکد شن و ماسه معادن جوبجی و بیکاری حدود ۷۰۰ نفر و احداث مسیر مواصلاتی برای راه‌اندازی دوباره این معادن اظهار کرد: در این خصوص مصوبات شورای تامین شهرستان رامهرمز به استان رفته و هیاتی برای این موضوع با ذی‌نفعان تشکیل شد که تمام مجوزها اخذ وضمن طی کردن مراحل کارشناسی در‌ مسیر انجام قرار دارد.

وی اضافه کرد: حدود ۸۰۰ متر جاده دوکوهک برای راه مواصلاتی این معادن معارضاتی دارد که به زودی تملک این زمین‌ها برای احداث جاده انجام خواهد شد.

فلاح در خصوص صادر نشدن پروانه بهره‌برداری از معادن نمک در طی سال‌های اخیر گفت: سازمان صمت یک نهاد استعلام کننده بوده و اگر سازمان‌های مربوطه درخصوص احداث معادن جدید نمک رای مثبت صادر کنند ما موظف به صدور پروانه هستیم. ظرفیت تولید نمک معدنی استان یک میلیون تُن در سال بوده که در صورت جواب مثبت سازمان‌های مربوطه که از آن استقبال می‌‌کنیم آمادگی استخراج ۵ تا ۶ میلیون تُن در سال را نیز داریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی