تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

رکورد ساخت انواع بزرگترین شیرآلات نفتی در طرح ملی گوره-جاسک

طرح ملی گوره-جاسک موفق به ساخت شیرآلات MOV با بزرگترین سایز (Gate 56”, #۱۵۰) شد.

کد خبر: ۱۳۴۸۳۳
۱۰:۰۰ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

دیدارنیوز_خوزستان: به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، طراحی، محاسبه و تولید شیر نفتی موتوردار ۵۶ اینچ با عملگر MOV (اکچویتور) در شرکت دانش بنیان گسترش سازی تهران سوفا جهت استفاده در مگا پروژه انتقال نفت گوره به جاسک صورت گرفته است.
طبق این گزارش علی جعفرزاده مجری طرح گوره-جاسک گفت: این شیر با وزن بالغ بر ۱۵ تن و ارتفاع ۷ متر قادر به انتقال نفت با دبی سیال ۱۳۰۰ بشکه در دقیقه می باشد و به علت بزرگی شیر ۵۶ اینچ، تُرک (گشتاور) آن بیش از ۱۵,۰۰۰ نیوتن-متر (NM) می‌باشد.
جعفرزاده ادامه داد: کلیه مراحل مختلف طراحی، مدلسازی، ساخت و تست‌های مختلف در حضور بازرسین کارفرما(شرکت مهندسی و توسعه نفت) و منطبق با استانداردهای مربوطه توسط نیروهای جوان، نخبه و متعهد این شرکت انجام پذیرفته است.
وی گفت: همچنین، با توجه به بزرگی تجهیز، مقدار کل وزن قطعات ریخته‌گری قطعات آن بالغ بر ۲۸ تن می باشد لذا عملیات ماشینکاری بسیاری سنگینی را نیاز دارد.
لازم به ذکر است، با جلوگیری از خروج ارز به میزان بیش از ۵ میلیون یورو، تولید این شیرآلات موجب توانمندسازی کشور در زمان تحریم‌های ظالمانه بوده است و جلوگیری از خروج این حجم ارز نیز منجر به قطع وابستگی در خصوص واردات این اقلام گردیده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی