تیتر امروز

ترکیه و امارات اختلافات را کنار می‌گذارند؛ ورق‌های جدید اردوغان در انتخابات ۲۰۲۳!
از سعدآباد تا توپکاپی (۳۰) + فایل صوتی

ترکیه و امارات اختلافات را کنار می‌گذارند؛ ورق‌های جدید اردوغان در انتخابات ۲۰۲۳!

سالهاست که روابط ترکیه و امارات چندان مساعد نبوده است. با این حال دولت اردوغان حالا سیاست‌هایش را در قبال امارات تغییر داده است. تغییری که به نظر برای هر دو طرف پرسود است!

ابهام در تعداد مشمولانِ اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان

یک نماینده مجلس گفت: از دولت خواسته‌ایم ابهامات موجود پیرامون تعداد معلمان مشمول این لایحه و میزان بار مالی این لایحه برای دولت را بر طرف کند.

کد خبر: ۱۱۳۲۶۹
۱۱:۰۵ - ۱۱ آبان ۱۴۰۰

 

ابهام در تعداد مشمولانِ اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان

 

دیدارنیوز: احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، در خصوص جزئیات جلسه‌ی غیر علنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با روسای سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری استخدامی اظهار کرد: نمایندگان دولت در این جلسه اعلام کردند که لایحه‌ی پیشنهادی برای رتبه‌بندی معلمان در مجلس دچار تغییرات زیادی شده است و ۴۴ هزار میلیارد تومان هزینه به کشور تحمیل خواهد شد که این امر موجب افزایش پایه‌ی پولی، تحمیل گرانی و تورم به مردم می‌شود.

وی ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان اداری و استخدامی معتقد بودند تغییرات در لایحه‌ی رتبه‌بندی در سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان انجام شود و فراتر نرود.

وی خاطرنشان کرد: دولت نمی‌خواهد لایحه‌ی رتبه‌بندی را اعاده کند، چون تبعات اجتماعی دارد و دولت سیزدهم برای معلمان احترام زیادی قائل است.

بیگی افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه معتقد بود لایحه‌ی رتبه‌بندی باید در چارچوب بودجه‌ی تعیین شده در مجلس به تصویب برسد درحالیکه اعداد متفاوتی در مورد مشمولین این لایحه اعلام شده است که بین ۶۰۰ هزار تا ۹۰۰ هزار نفر است که این اختلاف ۳۰۰ هزار نفری عدد قابل توجهی است.

وی گفت: ما در این جلسه از دولت خواستیم ابهامات موجود پیرامون تعداد معلمان مشمول این لایحه و میزان بار مالی این لایحه برای دولت را بر طرف کند.

وی اضافه کرد: دولت و مجلس معتقد هستند این لایحه باید در سقف بودجه‌ی پیشنهادی به تصویب برسد تا باعث آزردگی جامعه آموزش و پرورش نشود. زیرا در صورتی که مجلس هزینه‌ها را افزایش دهد، دولت ناچار به استرداد لایحه خواهد شد.

نماینده‌ی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید تکلیف این لایحه قبل از تصویب بودجه مشخص شود تا دولت با نگاه جامع‌تری لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۱۴۰۱ را به مجلس ارائه کند.

بیگی در پایان گفت: دولت معتقد است بعد از تصویب رتبه‌بندی معلمان، فرهنگیان بازنشسته نیز مطالباتی خواهند داشت که تغییرات مورد نظر در حقوق بازنشستگان نیز اعمال شود. پس از آن‌ها نیز کارمندان دولت مطالباتی خواهند داشت لذا دولت خواستار نگاه جامع نمایندگان به این لایحه است چراکه اگر هزینه‌های جدیدی به بودجه تحمیل شود، ضریب جینی افزایش یافته و فقر به گروه‌های ضعیف جامعه تحمیل می‌شود.

منبع: روز نو 

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
اصغرنسب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۱
0
0
وقتی به معلم میرسه بار تحمیلی به کشور حساب میشه(ای جاسوس کثافت و وطن فروش) چرا وقتی به خودتان ( حقوق های نجومی) که بدون هیچ کار مفیدی دریافت میکنند بار مالی تحمیلی و کمر شکن برای مملکت نیست؟
اصغرنسب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۱
0
0
خاک بر سرتون که نمیدونید چند تا معلم دارید
پس شما کارتون چیه؟
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر