تیتر امروز

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

حکم محکومیت سیف و عراقچی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. برخی از رسانه‌ها با توجه به فقدان عناصر سه‌گانه جرم باید رآی برائت متهمین صادر می‌شد. گزارش حاضر به نقد و بررسی چنین نظراتی پرداخته است.

رضایی: موضوع زندان اوین مایه تاسف است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع زندان اوین گفت: این موضوع مایه تاسف است، هم بابت اجحافی که در حق برخی زندانیان صورت گرفته است و هم بابت اینکه دست مایه ای شده برای حمله به دستگاه قضایی و کارکنان شریف آن.

کد خبر: ۱۰۶۲۲۸
۱۱:۳۹ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۰

رضایی: موضوع زندان اوین مایه تاسف است

دیدارنیوز - ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس عنوان کرد: پیشنهاد می کنم با توجه به حساسیت نمایندگان مجلس انقلابی به مسئله فساد و موارد مطرح شده در خصوص وزیر پیشنهادی نفت، فرصتی داده شود تا اظهارات آقای نادران و پاسخ ها به صورت کامل شنیده شود.

وی با استناد به اصل دوم قانون اساسی بیان کرد: در روز های اخیر فیلم ها و تصاویری از زندان اوین در رسانه های بیگانه منتشر شده است، این موضوع مایه تاسف است هم بابت اجحافی که در حق برخی زندانیان صورت گرفته است و هم بابت اینکه این موضوع دست مایه ای شده است برای حمله به دستگاه قضایی و کارکنان شریف آن.

رضایی ادامه داد: باید با عوامل احتمالی تخلف و یا جرم برخورد قانونی و قاطع صورت بگیرد، البته خلاف چند مامور را نباید به بدنه یک دستگاه خدوم که در این سال ها شاهد برخورد قاطع آن با فساد بودیم تسری داد.

نماینده مردم دشتستان بیان کرد: در یک سال اخیر از تعدادی از زندان ها بازدید داشتم، شاهد بودم که شرایط با آنچه رسانه های اجاره ای سعودی و تریبون های ملکه در لندن و آلبانی و دیگر کشورها روایت می کنند متفاوت است، قضات و کارکنان شریف قوه  قضاییه در سخت ترین شرایط در حال فعالیت هستند و این روا نیست که به یک بهانه مورد حمله قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: ضمن قدردانی از دستور اخیر رییس قوه قضاییه در خصوص بررسی سریع موضوع زندان اوین درخواست داریم که با عوامل احتمالی هرگونه خشونت و جرم برخورد قاطع صورت بگیرد، چرا که ویژگی شاخص نظام جمهوری اسلامی و رهبری فرزانه این بوده است که همیشه با فساد در درون خود برخورد کرده است، چه در ماجرای کهریزک چه در ماجرای فساد دانشگاه آزاد در دوره اسبق، چه خاندان های پر ادعا و پرونده های افرادی مانند طبری.

محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات رضایی دستور داد که کمیسیون اصل ۹۰ موضوع زندان اوین را پیگیری کند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: زندان اوین
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
Hssan
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
0
0
متاسفانه ما ایرانیان زیاد با هوش نیستیم ونشانه آن هم مواردی است که بعضی از مسئولین وروحانیان و افرادی که در حکومت مشغول به کار ویا تفریح هستند اتفاق می افتد وباعث دادن بهانه بدست به قول دل سوزان منبع درآمدشان باعث زیر سوال رفتن حکومت جمهوری اسلامی ویا حکومت امام زمان میشوند این هم به این صورت که با بعضی از مطالب منتشر شده در بعضی از تری بونهاو یا نهادهای اطلاع رسانی و میکروفن های مجانی بابت تبلیغ خودشان صحبت‌هایی می کنند که قابل هضم برای خیلی ها نیست و باعث تمسخر از جریانات خارج از کشور ویا خود مردم داخل کشور سده است و کسی هم جواب گوی این مسئله نیست مثل همین آقای روحانی کشوری که یک کمسیون بهداشت فقهی هم دارن خود این اسم گذاری کامه فقهی باعث ناراحتی می شه که بعضی ها به خودشون اجازه میدن مطلب گفته شده در مورد کورونا رو بعضی ها به تمسخر بگیرند یادتون هست شروع مریضی از کجا بود حالا بعد از یکسال می گن ما خوبش می کنیم اون هم بدون تجربه کافی و فقط با شعار فقهی حالا خود دانید که چطور تبر به ریشه خود نی زنید
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر