پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

جامعه مدنی ایران در ایام کرونا؛ سرگردان میان حفظ جان یا نان مردم

جامعه مدنی ایران در ایام کرونا؛ سرگردان میان حفظ جان یا نان مردم
سازمان‌های مردم نهاد از آنجا که خود را در قبال کیفیت زندگی گروه‌های هدف خود مسئول می‌دانند، به شیوه‌های مختلف به دولت‌ها گوشزد می‌کنند که حاکمیت‌ها در کنار داشتن قدرت باید مسئولیت رفاه و کیفیت زندگی شهروندان خود را نیز بپذیرند، اعمال قدرت عریان بدون مسئولیت پذیری نتیجه‌ای جز افزایش شکاف دولت و ملت و همچنین کاسته شدن از کیفیت زندگی و سلامت مردم خاصه گرو‌های آسیب پذیر ندارد.
واکنش رحمت الله بیگدلی به ادعاهای عجیب در مورد طب اسلامی

مردم فریب تاجران دین را نخورند!

مردم فریب تاجران دین را نخورند!
در خصوص نسبت دادن یک سری از دارو‌ها و کارهای طب به امامان و پیامبران و این ادعا که نسخه این دارو‌ها در فرمایشات ایشان است، ذکر این نکته ضروت دارد که هیچ‌گاه هیچ پیامبری الهی نیامده است که بگوید من از طرف خدا آمد‌ه‌ام که به شما فیزیک، شیمی و دیگر علوم تجربی و پزشکی و داروسازی را بیاموزم!

از سرنوشت نامعلوم فرود فولادوند تا دستگیری جمشید شارمهد

از سرنوشت نامعلوم فرود فولادوند تا دستگیری جمشید شارمهد
سید محمود علوی وزیر اطلاعات در باره دستگیری جمشید شارمهد گفت: «این آدم مورد حمایت جدی دو سرویس اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل بود و آن‌ها بعید می‌دانستند که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بتواند از پوشش اطلاعاتی شان عبور کند و با یک عملیات پیچیده در داخل جمهوری اسلامی ایران او را در اختیار بگیرد».
وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با مواد مخدر به توافق رسیدند

حفظ کلینیک‌های ترک اعتیاد با توزیع داروی مرفین

حفظ کلینیک‌های ترک اعتیاد با توزیع داروی مرفین
ه دنبال پیشنهاد وزارت بهداشت و موافقت کمیته درمان و کاهش آسیب ستاد مبارزه با مواد مخدر، توزیع داروی «مرفین سولفات» برای بیماران نیازمند «طب تسکینی»، به کلینیک‌های ترک اعتیاد واگذار می‌شود. این پیشنهاد، دی ماه سال ۹۸ و در جلسه ۶۹ کمیته درمان و کاهش آسیب و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر مصوب شد و مهدی شادنوش؛ رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، چند روز بعد از تصویب این پیشنهاد به «اعتماد» خبر داد که یکی از دلایل اخذ این تصمیم، جبران کاهش درآمد کلینیک‌های درمان اعتیاد بوده است.

قتل یک جوان در نورآباد ممسنی به خاطر حمایت از دختران دوچرخه‌سوار

قتل یک جوان در نورآباد ممسنی به خاطر حمایت از دختران دوچرخه‌سوار
دلایل افزایش پدیده‌هایی، چون خودکشی و قتل در شهرستان‌های کوچک از جمله ممسنی، مجزا و متفاوت با بستر‌های افزایش آن در کلان شهر‌ها و سایر شهرستان‌ها نیست. تولید و مصرف بی رویه مشروبات الکلی یکی از معضلات جدی در شهرستان ممسنی است. سن خوردن مشروب و مشارکت در تولید آن به نوجوانان چهارده ساله نیز رسیده است. میل به رفتار‌های پرخاشگرانه و قدرت نمایی از این طریق که به حمل سلاح سرد در میان نوجوانان و جوانان منجر شده یک دیگر از دلایل وقوع نزاع‌های خیابانی و قتل در شهرستان ممسنی است.

سلاح جدید سپاه؛ پرتاب موشک از دل زمین

سلاح جدید سپاه؛ پرتاب موشک از دل زمین
رزمایش پیامبر اعظم ۱۴ از سوی نیروی دریایی سپاه به همراه هوا فضای این نیرو قدرت موشکی سپاه پاسداران را به رخ دشمنان جمهوری اسلامی ایران کشاند؛ تا اینجای کار شاید اتفاق مهم در روز دوم این رزمایش به وقوع پیوست. موشکی‌هایی دل زمین را شکافتند و به سمت هدف از پیش تعیین شده پرتاب شدند.

چالش در اینستاگرام: همبستگی زنان به رنگ سیاه و سفید

چالش در اینستاگرام: همبستگی زنان به رنگ سیاه و سفید
چالش عکس سیاه و سفید با تمام انتقاداتی که به آن وارد است، به شکلی نمادین بر این مفهوم صحه گذاشت که اگرچه زنان توده‌ای همگن نیستند و تمایزاتی که طبقه، نژاد، مذهب، اقلیم و جغرافیا و ... بین آن‌ها ایجاد کرده، مطالبات حقوقی آن‌ها را متفاوت کرده است، اما نکته اینجاست که همه زنان در سراسر جهان، علی رعم این تمایزات، تنها به دلیل زن بودن، تجربیات مشابهی در مساله خشونت خاصه خشونت خانگی دارند.
معاون وزیر بهداشت از فشار کار و آثار خستگی کادر درمان در مقابله با کرونا می‌گوید

درد‌های کادر درمان

درد‌های کادر درمان
گزارش‌های وزارت بهداشت نشان می‌دهد به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اردیبهشت ماه روند مبتلایان و فوتی‌ها شیب نزولی داشت، اما نتایج کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های نخست خرداد ماه چهارده روز بعد نشان داد که شیب منحنی مبتلایان و آمار فوتی‌های کووید-۱۹ یک مرتبه از اوایل تیر ماه دوباره خیز برداشته است به‌طوری که از یک ماه گذشته تاکنون نه تنها عدد فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا به حول و حوش ۲۰۰ مرگ در روز رسیده بلکه بیش از ۱۵ استان و از جمله تهران در وضعت قرمز قرار گرفته‌اند.
گفتگو
یادداشت
پرونده ویژه
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم